Złapano złodzieja broni, bo opublikował selfie z łupem

coloroado-teen-viet-trinh-selfie-gun-thief-tn

Viet Trinh, 18-latek z Colorado, brał udział we włamaniu w okolicach Denver. Nastolatkowi udało się uciec przed policją z 25 skradzionymi pistoletami. Sprawa odeszłaby zapewne w zapomnienie, gdyby nie lekkomyślność 18-latka – chłopak opublikował w mediach społecznościowych jednoznaczne posty i zdjęcia, na których chwali się zrabowaną bronią.

Sprawa trafiła do sądu federalnego w Denver. Nastolatkowi postawiono zarzut kradzieży; jeśli zostanie skazany, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do rabunku doszło 10 listopada 2016 roku. Niespełna dzień po kradzieży Viet Trinh zamieścił na Facebooku posta, w którym pytał, czy któryś ze znajomych chciałby kupić jedną ze skradzionych broni. Miesiąc później chłopak ponownie chwalił się pistoletami w poście na Facebooku. Nastolatek opublikował również zdjęcia, które przedstawiały go z ukradzioną bronią. Kilka miesięcy później policja zauważyła posty. 16 sierpnia złodziej trafił do aresztu. Chłopak przyznał się, że był kierowcą w zorganizowanym napadzie.

– Głupi ludzie robią głupie rzeczy – i z tego powodu idą do paki. Ta historia doskonale to ilustruje – komentuje sprawę Jacob McIntosh, pracownik jednego ze sklepów z bronią w Denver. Trudno o bardziej trafny komentarz.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
3 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top