Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Ponad 6 miliardów użytkowników smartfonów do 2020 roku

Światło dzienne ujrzał najnowszy raport firmy Ericsson, który skupia się na rynku urządzeń przenośnych. Zgodnie z danymi, każdy segment rynku mobilnego rośnie, a na świecie jest już ponad 7 miliardów użytkowników telefonów.

W skali globalnej, liczba abonamentów telekomunikacyjnych osiągnie poziom 7 miliardów (w tym roku ma ich być o 800 milionów więcej niż 12 miesięcy wcześniej). Aktywnych użytkowników telefonów będzie około 7.1 miliarda, z czego smartfonów będzie niemal 2.7 miliarda w tym roku, a za 6 lat około 6.1 miliarda. Przewiduje się zatem, że do 2020 roku 90% ludzi na całym świecie będzie posiadało telefon komórkowy.

Oczywiście, nie tylko na tym polu następuje ciągły wzrost. Użytkownicy smartfonów wykorzystują średnio ok. 900 MB transmisji danych na miesiąc, a do 2020 roku liczba ta ma osiągnąć około 3 GB. Jako główny czynnik podaje się rosnącą popularność strumieniowania filmów i innych mediów. Tablety i mobilne komputery, które z racji wyposażenia w większe ekrany, lepiej nadają się do tych zastosowań i obecnie osiągają średnią na poziomie odpowiednio 1.9 GB i 4.3 GB.

Jakość odtwarzanych filmów jest jednym z najważniejszych aspektów, na jaki zwracają uwagę abonenci telekomów w poszczególnych krajach – „Chociaż nie posiadamy wystarczających informacji na temat rozdzielczości, w jakiej oglądane są filmy w Internecie, a tym samym nie jesteśmy w stanie stwierdzić jaki jest obecny standard wśród użytkowników, zauważyliśmy, że dużą część stanowią filmy w rozdzielczości 240p i 360p. Jednocześnie widzimy, że jakość stale się poprawia” – powiedział Peter Jonsson, dyrektor Ericsson Mobility Report.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze urządzenia w kwestii wykorzystywanych pakietów danych, Apple wraz ze swoimi produktami jest zdecydowanym liderem. Użytkownicy iPhone’ów i iPadów wyprzedzają pod tym względem posiadaczy sprzętów z Androidem oraz innych platform – „Nie chodzi o to, że urządzenia są bardziej zasobożerne. Po prostu użytkownicy smartfonów i tabletów Apple są bardziej aktywni” – stwierdził Ulf Ewaldsson, główny technolog firmy Ericsson.

Warto wspomnieć, że najsłabsza pod względem telekomunikacyjnym Afryka będzie kontynentem, który zanotuje największy przyrost – w tym roku liczba subskrybentów usług mobilnych wzrośnie o 26 milionów. Na drugim miejscu znajduje się region APAC (Azja-Pacyfik) z wynikiem 22 milionów (nie licząc Chin i Indii z wynikami odpowiednio 12 i 18 milionów).

Smartfony stanowiły w III kwartale 2014 roku około 70% wszystkich sprzedanych telefonów. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej jest to wynik o 10-15% wyższy.

Źródło: Techrunch

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close