Powstanie nowy tablet BlackBerry z Androidem?

blackberry-playbook-bb10

Urządzenia BlackBerry nie cieszą się ostatnio dużą popularnością. Świadczy o tym chociażby spadek sprzedaży smartfonów tej firmy w ostatnich latach. W końcu kanadyjskie przedsiębiorstwo zdecydowało, że będzie udzielać licencji na swoje produkty innym producentom urządzeń. W taki sposób ma powstać nowy tablet BlackBerry.

Wszystko wskazuje na to, że jeden z partnerów firmy, którym ta udziela licencji na swoją markę, jest zainteresowany stworzeniem nowego tabletu. Dyrektor generalny firmy John Chen poinformował o tym w piątek, dodając, że jego słowa nie są wiążącą obietnicą i nie gwarantuje w 100 procentach, że plan produkcji nowego urządzenia dojdzie do skutku. Jeśli jednak projekt zostanie wcielony w życie, należy spodziewać się, że tablet będzie pracował pod kontrolą systemu Android. Dyrektor generalny BlackBerry dodał również, że firma pracuje z wszystkimi partnerami nad utrzymaniem, jeśli nie zwiększaniem, bezpieczeństwa swoich produktów.

Jeśli tablet powstanie, nie będzie to pierwsze tego rodzaju urządzenie sygnowane marką BlackBerry. Przedsiębiorstwo próbowało swoich sił w produkcji tabletów już kilka lat temu. Wówczas powstał 7-calowy gadżet o nazwie PlayBook z autorskim systemem operacyjnym BlackBerry. Gdy tablet nie odniósł sukcesu na rynku, firma zaniechała dalszych prób.

Źródło: Ubergizmo

 

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top