Prawo jazdy w smartfonie? To wcale nie tak odległa rzeczywistość

Prawo jazdy w smartfonie? To wcale nie tak odległa rzeczywistość

Iowa raczej nie przychodzi do głowy jako pierwsze miejsce, gdy pomyśli się o technologicznych nowinkach. Istnieją jednak odstępstwa od reguły i tak też jest w przypadku tego stanu, który nie tylko znajduje się w środku USA, ale również pojawił się w centrum mediów.

Władze stanu Iowa planują wprowadzenie elektronicznej wersji dokumentu prawa jazdy w 2015 roku. Licencja miałaby istnieć w formie aplikacji na smartfona. Kierowcy nadal mieliby możliwość skorzystania ze standardowego prawa jazdy, ale nie byłaby to konieczność w razie zatrzymania przez policję i podczas ewentualnego wylegitymowania się. Nie wiadomo jeszcze, jakie platformy będą wspierane – pierwsze zdjęcia pokazały aplikację działającą na iPhone’ie, ale należy się spodziewać, że użytkownicy smartfonów z Androidem i Windows Phone również doczekają się swojej wersji.

news-iowa-prawojazdy-iphone Prawo jazdy w smartfonie? To wcale nie tak odległa rzeczywistośćTakie rozwiązanie jest niejako rozwinięciem obecnej polityki Iowa, które od jakiegoś czasu pozwala kierowcom korzystać z elektronicznych dokumentów ubezpieczenia. Smartfonowe prawo jazdy prawdopodobnie będzie akceptowane przez policję oraz na lotniskach znajdujących się na terenie stanu. Z pewnością jest to intrygująca i przyszłościowa opcja, jednak pewne wątpliwości wzbudza jej praktyczność. Będzie można użyć smartfona celem przemieszczenia się z Iowa do innego miejsca, ale czy inne stany zaakceptują dokument w takiej formie? Jest też kwestia tego, że telefon może się rozładować w najmniej spodziewanym momencie – na pewno nie skończyłoby się miło, gdyby stało się to w trakcie kontroli drogowej.

Niemniej jednak, patrząc na to jak portfele i znajdujące się w nich pieniądze idą w kierunku smartfonów i środków trzymanych na kontach, należy spodziewać się, że elektroniczne dowody tożsamości i prawa jazdy są następnym krokiem tej ewolucji.

Źródło: The Verge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.1%
122 głosy
25.1%
122 głosy
26.95%
131 głosy
22.85%
111 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top