(Prima Aprilis) Arabia Saudyjska oczekuje własnych, unikalnych emoji w WhatsApp

WhatsApp ma już ponad miliard aktywnych użytkowników. Niestety, nie każdego da się zadowolić, czego najlepszym przykładem jest postulat wielkiego muftiego Arabii Saudyjskiej, który pragnie aby dostępne w aplikacji emotikonki jak najlepiej oddawały ducha Islamu.

„Jako że nie jesteśmy w stanie odgadnąć, czy dostępne w aplikacji emotikony przedstawiają mężczyznę lub, co niewykluczone, łysą kobietę, wszystkie muszą zostać odpowiednio zakryte. Oczekujemy, że WhatsApp dostosuje się do naszych próśb i dokona niezbędnych zmian w swoim produkcie.” – stwierdził w niedawnym oświadczeniu rzecznik prasowy Abdula Aziza Al-Sheikha, wielkiego muftiego Arabii Saudyjskiej. Departament prawny WhatsApp starał się interweniować w tej sprawie, argumentując, że aktualne emoji mają charakter uniwersalny i stanowią idealną formę graficznej komunikacji, bez podziałów na wierzenia, kulturę czy kolor skóry. Niestety, mufti pozostał nieustępliwy i co więcej – podobne żądania zamierza wystosować do Twittera, Samsunga, Google i Apple. WhatsApp przygotował już projekt emotikon, które powinny spełniać narzucone wymagania (grafika tytułowa) – „Odzwierciedlają one około bogactwo emocji, które można dostrzec na twarzach arabskich mężczyzn i kobiet. Zawsze uważałem, że największą radość widać w oczach.” – tłumaczy jeden z projektantów. Modyfikacji ulec mają również inne piktogramy, np. kciuk w górę i w dół, choć nie ustalono, jak miałyby wyglądać, żeby zadowolić Abdula Aziza Al-Sheikha. Jedno jest pewne – część z nich, chociażby emoji przedstawiające banana i Świętego Mikołaja, pozostanie w dotychczasowej, oryginalnej formie.

Źródło: własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
55.56%
5 głosy
0%
0 głosy
22.22%
2 głosy
22.22%
2 głosy

Autor: Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top