Przeciętny użytkownik smartfona korzysta z 10 aplikacji dziennie

tło

Najnowsze badania wskazują, że korzystamy ze smartfonów więcej niż w poprzednich latach. Z raportu App Annie wynika, że w przeciągu miesiąca używamy około 30 aplikacji. Natomiast każdego dnia uruchamiamy ich ponad 9.

Może na pierwszy rzut oka 9 lub 10 aplikacji dziennie to niedużo. Lecz kiedy porównamy to z danymi z 2015 roku, kiedy przeciętna liczba aplikacji w użyciu wynosiła 5 to widać znaczny wzrost.

Android czy iOS?

Z raportu dowiedzieliśmy się też, że posiadacze iPhonów korzystają z większej ilości aplikacji, niż ci używający urządzeń z Androidem. Wykorzystane aplikacje zostały podzielone na kategorie. Dzięki temu okazało się, że na systemach iOS najczęściej odpalane są aplikacje z obszaru social network, natomiast na Androidzie dominowały raczej narzędzia komunikacyjne. Wysoką pozycję zajęły też aplikacje odpowiadające za naszą produktywność, oraz gry, które w niektórych krajach zajmowały aż 25% całego czasu spędzanego ze smartfonem.

dziennie-1 Przeciętny użytkownik smartfona korzysta z 10 aplikacji dziennie

Czas użytkowania

Najwięcej czasu na korzystaniu ze smartfonów spędzają mieszkańcy Korei Południowej, wysokie miejsca zajęła również Brazylia, Meksyk i Japonia. Pośród krajów objętych badaniem najrzadziej korzystają ze smartfonów mieszkańcy Francji i Niemiec. W każdym kraju widać jednak spory wzrost użytkowania w porównaniu z pierwszym kwartałem 2016 lub 2015 roku.

dziennie-1 Przeciętny użytkownik smartfona korzysta z 10 aplikacji dziennie

W danych przestawionych przez badaczy nie została uwzględniona Polska. Możemy zakładać, że dane z naszego kraju byłyby zbliżone do średniej światowej.
A wy jak myślicie? Ile godzin dziennie korzystacie ze smartfona?

Źródło: Techcrunch

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top