Przenośność numerów w okresie wakacyjnym 2016 r.

Wakacje były bez wątpienia dobrym okresem dla sieci Play, która przyjęła niemal dwukrotnie więcej numerów niż oddała. Ostatnie miesiące były też całkiem udane dla Orange, który w odróżnieniu od reszty konkurentów znalazł się na lekkim plusie.

W lipcu i sierpniu najlepiej poradził sobie Play, przyjmując ponad 120 tysięcy numerów i oddając 65.4 tysiąca SIM-ów. Można to przypisać m.in. promocjom dla klientów kupujących kilka kart SIM i bonusom dla przechodzących z innej sieci. Orange z kolei zanotował dodatni bilans (1.2 tys.), a od początku roku jest prawie 40 tysięcy numerów na plusie. Niemniej, względem II kwartału tego roku ‚Pomarańczowi’ zmniejszyli udział w przyjęciach (o 3.6 p.p.) i zwiększyli w oddaniach (o 0.1 p.p.).

news-mnp-1 Przenośność numerów w okresie wakacyjnym 2016 r.

Wyniki za lipiec i sierpień 2016 r.Zarówno dla T-Mobile, jak i Polkomtela okres wakacyjny nie był szczególnie udany. Co prawda pierwszy z telekomów zwiększył udział w przyjęciach o 1.3 p.p., jednak jest to bardziej zasługa poprawionego procesu przenośności (MNP) niż samych ofert. Od stycznia do końca sierpnia T-Mobile stracił łącznie około 200 tysięcy kart SIM więcej niż przyjął. Tymczasem Plus, pomimo intensywnych działań reklamowych i rabatów oferowanych za przejście do oferty na kartę, stracił udziały w przyjęciach i zwiększył w oddaniach (odpowiednio 3.5 p.p. i 1.3 p.p.), uzyskując ujemny bilans 20 tysięcy numerów.

Źródło: Telepolis, własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
2 głosy
25%
1 głosy
25%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top