Przenośność numerów w okresie wakacyjnym 2016 r.

3883

Wakacje były bez wątpienia dobrym okresem dla sieci Play, która przyjęła niemal dwukrotnie więcej numerów niż oddała. Ostatnie miesiące były też całkiem udane dla Orange, który w odróżnieniu od reszty konkurentów znalazł się na lekkim plusie.

W lipcu i sierpniu najlepiej poradził sobie Play, przyjmując ponad 120 tysięcy numerów i oddając 65.4 tysiąca SIM-ów. Można to przypisać m.in. promocjom dla klientów kupujących kilka kart SIM i bonusom dla przechodzących z innej sieci. Orange z kolei zanotował dodatni bilans (1.2 tys.), a od początku roku jest prawie 40 tysięcy numerów na plusie. Niemniej, względem II kwartału tego roku ‚Pomarańczowi’ zmniejszyli udział w przyjęciach (o 3.6 p.p.) i zwiększyli w oddaniach (o 0.1 p.p.).

news-mnp-1 Przenośność numerów w okresie wakacyjnym 2016 r.

Wyniki za lipiec i sierpień 2016 r.Zarówno dla T-Mobile, jak i Polkomtela okres wakacyjny nie był szczególnie udany. Co prawda pierwszy z telekomów zwiększył udział w przyjęciach o 1.3 p.p., jednak jest to bardziej zasługa poprawionego procesu przenośności (MNP) niż samych ofert. Od stycznia do końca sierpnia T-Mobile stracił łącznie około 200 tysięcy kart SIM więcej niż przyjął. Tymczasem Plus, pomimo intensywnych działań reklamowych i rabatów oferowanych za przejście do oferty na kartę, stracił udziały w przyjęciach i zwiększył w oddaniach (odpowiednio 3.5 p.p. i 1.3 p.p.), uzyskując ujemny bilans 20 tysięcy numerów.

Źródło: Telepolis, własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
2 głosy
25%
1 głosy
25%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top