TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Qualcomm rozsyła próbki testowe Snapdragona 820

Qualcomm rozsyła próbki testowe Snapdragona 820

Nowe doniesienia z Chin sugerują, że Qualcomm ustalił już oficjalną specyfikację nadchodzącego Snapdragon 820 i obecnie rozsyła próbki układu do producentów smartfonów.

W marcu na targach MWC w Barcelonie, Qualcomm zapowiedział następcę niezbyt udanego Snapdragona 810. Ujawniono wówczas, że topowy chip oparty będzie na architekturze ARMv8 i autorskich, 64-bitowych rdzeniach Kyro. Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, rdzenie te będą taktowane zegarem o częstotliwości 3.0 GHz, a całość produkowana będzie w 14 nm procesie litograficznym Samsunga. Oznacza to, że Qualcomm zrezygnuje z usług TSMC, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Dodatkowo, według informacji z Chin, pierwszymi producentami smartfonów, którzy będą mieli okazję przetestować Snapdragona 820 są m.in. Sony, HTC i Xiaomi. Ostatnia z wymienionych firm ma zamiar wyposażyć w ten układ swojego nadchodzącego flagowca Mi 5, którego premierę przewidziano na październik tego roku. Pytaniem pozostaje, czy Snapdragon 820 będzie w stanie rozwiązać problemy z przegrzewaniem, które trapią jego starszego brata – model 810? Biorąc jednak pod uwagę, że ma on być oparty na sprawdzonej i jak do tej pory niezawodnej technologii Samsunga (stosowanej przy produkcji układu Exynos 7420), można spodziewać się znacznej poprawy.

Źródło: Gizmochina

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
28.57%
2 głosy
28.57%
2 głosy
14.29%
1 głosy
28.57%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top