Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Qualcomm wprowadzi nowe chipy do obsługi inteligentnych głośników

Kolejny rok, kolejny trend na nowe inteligentne urządzenia – tym razem padło na głośniki. Wobec zmieniających się trendów w temacie dźwięku największy na świecie producent procesorów mobilnych, Qualcomm, przygotowuje nowe chipy do obsługi inteligentnych głośników i słuchawek USB-C.

Urządzenia

Nowe chipy audio od Qualcomma będą służyły do obsługi urządzeń z oprogramowaniem na platformie Android Things, inteligentnego asystenta Google Assistant, a także Alexa Voice od firmy Amazon. Zadbano również o wsparcie dla sprzętów korzystających z systemów opartych na jądrze Linuksa.

qualcomm-smart-audio

Możliwości

Układy dźwiękowe, które będą obecne w nowych procesorach Qualcomma, poradzą sobie ze strumieniowaniem wysokiej jakości muzyki zarówno z internetu, jak i lokalnie, a także poprzez protokół Bluetooth aptX HD. Możliwe będzie odtworzenie plików w praktycznie każdym formacie audio, w tym zawartość 32-bit/192 kHz oraz bezstratne FLAC/ALAC. Nowe chipy obsługują systemy multiroom i dźwięk z wielu kanałów. Korzystanie z inteligentnych głośników i wirtualnych asystentów zostanie usprawnione dzięki rozwiniętej redukcji echa i tłumieniu dźwięków z otoczenia. Nowe układy będą umieszczane zarówno w najlepszych procesorach, jak i w słabszych układach. Dokonano również postępów w dziedzinie wydajności i oszczędności energii. Przy demonstracji możliwości nowych chipów Qualcomm zaprezentował również wysokiej jakości wzmacniacze odtwarzające dźwięk o głośności od 2 dB do 130 dB.

Source: Gsmarena
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close