Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Ranking SpeedTest.pl – wyniki za kwiecień 2019

Speedtest.pl – znany serwis porównujący prędkości zarówno internetu stacjonarnego jak i mobilnego – opublikował swój najnowszy ranking. W kwietniu 2019 roku z wynikiem 22,63 Mbit/s przy prędkości pobierania oraz 8,38 Mbit/s przy prędkości wysyłania T-Mobile (zdjęcie powyżej) zdobył pozycje lidera rankingu dostawców internetu mobilnego. Na drugim miejscu jest Play, na trzecim Orange, a na czwartym Plus.

Ranking Speedtest.pl powstał na podstawie wyników testów wykonywanych przez użytkowników aplikacji mobilnej. Na tej podstawie stwierdzono, że internet mobilny w Polsce przyspiesza. W kwietniu każdy z operatorów odnotował kilkuprocentowy wzrost średniej prędkości pobierania danych.

Średnia prędkość w Play to 22,01 Mbit/s przy pobieraniu. Średnia prędkość wysyłania tam to natomiast 6,97 Mbit/s. W przypadku trzeciego operatora czyli Orange średnia prędkość pobierania wynosi 21,27 Mbit/s, a średnia prędkość wysyłania 8,27 Mbit/s. W Plusie pobieranie jest na poziomie 16,33 Mbit/s, a wysyłanie 7,64 Mbit/s.

Ranking można uważać za bardzo wiarygodny, ponieważ liczba testów w przypadku poszczególnych operatorów sięga kilkudziesięciu tysięcy.

Ranking ogólny

blank

W rankingu ogólnym Speedtestu.pl wygrywa Inea, której średnia prędkość pobierania wynosi 123,63 Mbit/s, a średnia prędkość wysyłania 107,17 Mbit/s. Na drugim miejscu wśród operatorów jest UPC – średnia prędkość pobierania wynosi tam 95,24 Mbit/s, a średnia prędkość wysyłania 16,45 Mbit/s. Na podium jest jeszcze Toya ze średnią prędkością pobierania 87,98 Mbit/s i średnią prędkością wysyłanie 24,24 Mbit/s. Czwartą pozycję ma Vectra z wynikiem 82,91 i 14,66 Mbit/s.

Ranking ogólny Speedtest.pl powstaje na podstawie testów wykonanych za pomocą aplikacji webowej. Obejmują one zarówno operatorów stacjonarnych, jak i mobilnych, ale najwyższe wartości osiągają operatorzy, którzy korzystają z sieci światłowodowych oraz kablowych.

Ranking Wi-Fi

Speedtest.pl bada także, jakie średnie prędkości posiadają sieci Wi-Fi poszczególnych operatorów. Na pierwszym miejscu jest Inea ze średnią prędkością pobierania na poziomie 83,13 Mbit/s i wysyłania 68,89 Mbit/s. Na drugim miejscu jest UPC z wynikiem 65,11 Mbit/s i 14,59 Mbit/s. Trzecie miejsce zajmuje Vectra z wynikami 53,88 i 13,08 Mbit/s. Czwarte miejsce zajmuje Toya z wynikiem 43,03 Mbit/s przy pobieraniu i 20,98 Mbit/s przy wysyłaniu.

blank

Ranking Wi-Fi powstaje na podstawie testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej. Speedtest.pl podaje, że polskie prędkości w sieciach Wi-Fi nie należą do najszybszych i nie mogą przekroczyć bariery 90 Mbit/s. Być może zmieni to sytuacja, kiedy na rynek wkroczy standard Wi-Fi 6.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close