Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Razer wchodzi na rynek mobilny w wielkim stylu

Razer to nazwa kojarzona z wysokiej jakości akcesoriami dla graczy. Firma zdecydowała się na wejście na rynek mobilny – robiąc to w naprawdę wielkim stylu. Pierwszy smartfon Razera, nazwany po prostu Razer Phone, kierowany jest oczywiście do graczy, a jego specyfikacja robi ogromne wrażenie.

Wygląd

Razer zdecydował się na proste i eleganckie wzornictwo, przywodzące na myśl linię Sony Xperia. Na przednim panelu urządzenia znalazł się 5,7-calowy ekran o proporcjach 16:9 otoczony dość sporymi jak na 2017 roku ramkami, których rozmiar jest jednak w pewnym stopniu odpłacony faktem, że znajdują się na nich głośniki stereo z technologią Dolby Atmos. Obudowa smartfona wykonana jest z metalu wykończonego matową czarną farbą. Na tylnym panelu znajdziemy podwójny aparat (12 MP, f/1.8 + 13 MP, f/2.6) w lewym górnym rogu, zaś w środkowej części widnieje srebrne logo Razera – dostępna będzie także specjalna edycja z logo w klasycznym zielonym kolorze.

Wyświetlacz

Jedną z najbardziej interesujących części tego urządzenia jest jego wyświetlacz – Razer zdecydował się na skorzystanie z 5,7-calowego panelu o rozdzielczości 1440 na 2560 pikseli. Choć większość tegorocznych flagowców korzysta z ekranów o proporcjach 18:9, bardziej tradycyjny współczynnik 16:9 może okazać się bardziej kompatybilny z grami. Najważniejszy w tym przypadku jest jednak inny parametr wyświetlacza: częstotliwość odświeżania obrazu, która w Razer Phone wynosi 120 Hz, podobnie jak w monitorach dla graczy. Jest to pierwszy smartfon z ekranem tego typu. Co to oznacza? Najbardziej rozpowszechnioną obecnie częstotliwością odświeżania jest 60 Hz – wyższa liczba gwarantuje o wiele płynniejszy obraz, co przełoży się na przyjemniejsze granie, oglądanie filmów czy nawet przeglądanie internetu.

Procesor, pamięć i bateria

Razer zadbał o to, żeby podzespoły w pierwszym smartfonie firmy bez problemu poradziły sobie z wymagającymi tytułami. W roli procesora pojawił się najmocniejszy dostępny obecnie na rynku układ Snapdragon 835. Ilość pamięci RAM wynosi aż 8 GB. 64 gigabajty pamięci wewnętrznej powinny wystarczyć na zmieszczenie kilkudziesięciu gier, a jeśli zabraknie miejsca to można skorzystać ze slotu na karty microSD. Specyfikację zamyka bateria o pojemności aż 4 000 mAh, która powinna zapewnić wystarczająco energii na kilka-kilkanaście godzin grania. Technologia Quick Charge 4.0+ pozwoli na naładowanie jej w bardzo krótkim czasie.

Cena i dostępność

Razer Phone może już zostać zamówiony ze strony producenta, a pierwsze egzemplarze zostaną rozesłane 17 listopada. Nie znamy jeszcze szczegółów na temat oficjalnej dystrybucji w Polsce. Cena urządzenia w Europie wynosi 649 euro, czyli 2 750 zł – choć w naszym kraju będzie zapewne nieco wyższa, wciąż jest to bardzo opłacalna oferta.

Źródło: Razer
Back to top button