Wiadomości

RoboHon – smartfon na dwóch nogach

Taki gadżet mógł powstać jedynie w Japonii. Sharp zapowiedział robota pełniącego rolę smartfona, na którego widok nie sposób nie uśmiechnąć się od ucha do ucha.

RoboHon to zaprojektowany przez renomowanego wynalazcę – Tomatokę Takahashiego – robot mający niemal 20 cm wysokości, który oprócz chodzenia, tańczenia i mówienia potrafi wszystko to, co typowy smartfon. Łączy się z Internetem przez Wi-Fi lub LTE, ma 2-calowy, umieszczony na plecach ekranik o rozdzielczości 320 x 240 pikseli oraz kamerkę, dzięki której rozpozna użytkownika. news-robohon-2 Urządzenie potrafi też identyfikować głos, a w razie czego może posłużyć jako projektor czy zwykły budzik. Na tym jednak nie kończą się jego możliwości, o czym warto się przekonać oglądając poniższy materiał. Sharp poinformował, że RoboHon trafi do sprzedaży w Japonii w pierwszej połowie 2016 roku.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close