Wiadomości

Ruszyła oficjalna dystrybucja urządzeń Meizu

Mało kto pamięta, że smartfony Meizu były kilka lat temu oferowane w oficjalnej dystrybucji w Polsce. Zainteresowanie chińskim sprzętem w naszym kraju było wówczas na tyle niewielkie, że po kilkunastu miesiącach zdecydowano się na zaprzestanie sprawdzania urządzeń tej marki. Teraz firma Maxcom poinformowała, że podjęła się współpracy z Meizu i do sprzedaży na naszym rynku trafi kilka produktów tych producentów.

Pierwsze modele Meizu w Polsce

Na pierwszy ogień do sklepów trafiły modele: Meizu M6, Meizu M6s oraz Meizu Pro 7. Pierwszy z nich wyceniono na 500 złotych, w wersji z 2 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB pamięci na pliki lub 570 złotych z 3 GB RAMu i 32 GB pamięci flash. Drugi kupimy za 850 złotych, a flagowca od Meizu możemy dostać za 1 400 złotych.

Wielkie ambicje

Andrzej Zalewski, dyrektor handlowy firmy Maxcom powiedział, że w ciągu kolejnego roku sprzedanych na naszym rynku ma zostać aż 100 tysięcy urządzeń Meizu. Taka liczba ma pozwolić na umocnienie pozycji rynkowej marki i zauważenie jej w statystykach firm analitycznych. Dziś, czyli w pierwszym dniu sprzedaży smartfonów Meizu, firma Maxcom otrzymała spore zamówienie od operatorów na poszczególne modele, które ma być zwiększane z czasem. Trzeba przyznać, że takie nastawienie jest dosyć odważne, zważywszy na fakt, że Meizu w Polsce nie było obecne od kilku lat. Umowa pomiędzy Maxcom a Meizu została podpisana już w marcu tego toku. Zakłada ona dystrybucję oraz sprzedaż produktów firmy na terenie naszego kraju. Warto wspomnieć, że Maxcom na kilkunastoletnie doświadczenie w dystrybucji urządzeń elektronicznych. Obecnie w sprzedaży możemy znaleźć również produkty własnej marki.

– Meizu to bardzo konkurencyjny produkt w stosunku jakości do ceny, w porównaniu do innych marek, dlatego nie dziwi nas duże zainteresowanie nową marką jakie obserwujemy – powiedział Andrzej Zalewski.

Źródło: Maxcom

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close