Wiadomości

Samsung: 30 procentowy spadek zysku w pierwszym kwartale 2015 roku

Samsung ogłosił swoje przewidywania finansowe dla I kwartału 2015 roku, z których jasno wynika, że firma radzi sobie naprawdę dobrze, zarabiając niemałe pieniądze, jednakże mniejsze niż przed rokiem.

Koreański koncern spodziewa się dochodu w wysokości około 43.2 miliarda dolarów za pierwsze trzy miesiące roku. Jest to mniej niż prognozowano wcześniej, a także gorzej od wyniku osiągniętego w analogicznym okresie poprzedniego roku (49.4 miliarda dolarów). Jeśli oczekiwania się potwierdzą, będzie to szósty z rzędu kwartał, w którym elektroniczny gigant zanotuje spadek przychodów. Prognoza finansowa obejmuje również zysk operacyjny, który w I kwartale 2015 roku ma wynieść 5.4 miliarda dolarów, przebijając przewidywania analityków, którzy wieszczyli zarobek rzędu 4.9 miliarda dolarów. Tak czy inaczej, jest to ponad jedną trzecią gorszy rezultat aniżeli w I kwartale 2014 roku, kiedy to Samsung zanotował około 7.8 miliarda dolarów zysku. Firma zamierza znacząco poprawić swoje wyniki w kolejnych miesiącach, głównie za sprawą flagowych modeli Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem klientów i już teraz sprzedawcy notują rekordowo wysoką liczbę zamówień.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close