TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Samsung będzie produkować procesory 3 nm już w 2022 roku

Choć większość obecnie produkowanych chipów opiera się na litografii 10 nm, a pomału wprowadzany jest proces 7-nanometrowy, koreański gigant zapowiedział dość ambitny plan rozwoju swojego oddziału procesorów. Układy Samsunga złożone z 3-nanometrowych tranzystorów – czyli o wiele wydajniejsze niż obecne rozwiązania – pojawią się już za cztery lata.

Już w drugiej połowie 2018 roku Samsung zacznie produkcję procesorów 7 nm, które będą wykonywane za pomocą nowej techniki EUV wykorzystującej dolną część spektrum fal ultrafioletowych. Na przełomie 2019 i 2020 zaczną być wytwarzane układy z tranzystorami o szerokości 5 i 4 nm, które będą oferować bardzo niskie zużycie energii. Następny flagowiec koreańskiej firmy, Galaxy S10, ma korzystać z 7-nanometrowego procesora Snapdragon 855, który zostanie wyprodukowany właśnie przez Samsunga.

Produkcja chipów 3 nm rusza w 2022 roku i ma wprowadzić nową architekturę tranzystorów. Wraz ze zmniejszaniem rozmiarów najmniejszych części procesora rośnie jego wydajność, a jednocześnie maleje zużycie energii.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top