Wiadomości

Samsung będzie produkować procesory 3 nm już w 2022 roku

Choć większość obecnie produkowanych chipów opiera się na litografii 10 nm, a pomału wprowadzany jest proces 7-nanometrowy, koreański gigant zapowiedział dość ambitny plan rozwoju swojego oddziału procesorów. Układy Samsunga złożone z 3-nanometrowych tranzystorów – czyli o wiele wydajniejsze niż obecne rozwiązania – pojawią się już za cztery lata.

Już w drugiej połowie 2018 roku Samsung zacznie produkcję procesorów 7 nm, które będą wykonywane za pomocą nowej techniki EUV wykorzystującej dolną część spektrum fal ultrafioletowych. Na przełomie 2019 i 2020 zaczną być wytwarzane układy z tranzystorami o szerokości 5 i 4 nm, które będą oferować bardzo niskie zużycie energii. Następny flagowiec koreańskiej firmy, Galaxy S10, ma korzystać z 7-nanometrowego procesora Snapdragon 855, który zostanie wyprodukowany właśnie przez Samsunga.

Produkcja chipów 3 nm rusza w 2022 roku i ma wprowadzić nową architekturę tranzystorów. Wraz ze zmniejszaniem rozmiarów najmniejszych części procesora rośnie jego wydajność, a jednocześnie maleje zużycie energii.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close