Wiadomości

Samsung czwartym producentem układów mobilnych na świecie

Sprzedając w zeszłym roku niemal 50 milionów chipów z linii Exynos, Samsung wdarł się do pierwszej piątki największych producentów mobilnych układów scalonych. Zdecydowanym liderem pozostał Qualcomm.

Samsung do tej pory świetnie radził sobie w segmencie pamięci DRAM i NAND flash, jednak znajdował się stosunkowo daleko za innymi konkurentami w sprzedaży procesorów dla smartfonów. Duże zmiany nastąpiły wraz z premierą Galaxy S6 i S6 Edge, a także urządzeń takich producentów jak Meizu, które zostały wyposażone w autorskie rozwiązania koreańskiej firmy. Przyczyniło się to do znaczącego wzrostu sprzedaży – Samsung dostarczył w 2015 roku na rynek ponad 300 milionów smartfonów, z czego udział modeli z Exynosem stanowił około 15%. Pierwsze miejsce w rynku niezmiennie należy do Qualcomma (42%). Kolejne pozycje okupują Apple (21%) i MediaTek (19%). Wspomniany Samsung uzyskał czwartą lokatę, a tuż za nim znalazł się Spreadtrum.

Źródło: Business Korea

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close