TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Samsung czwartym producentem układów mobilnych na świecie

Samsung czwartym producentem układów mobilnych na świecie

Sprzedając w zeszłym roku niemal 50 milionów chipów z linii Exynos, Samsung wdarł się do pierwszej piątki największych producentów mobilnych układów scalonych. Zdecydowanym liderem pozostał Qualcomm.

Samsung do tej pory świetnie radził sobie w segmencie pamięci DRAM i NAND flash, jednak znajdował się stosunkowo daleko za innymi konkurentami w sprzedaży procesorów dla smartfonów. Duże zmiany nastąpiły wraz z premierą Galaxy S6 i S6 Edge, a także urządzeń takich producentów jak Meizu, które zostały wyposażone w autorskie rozwiązania koreańskiej firmy. Przyczyniło się to do znaczącego wzrostu sprzedaży – Samsung dostarczył w 2015 roku na rynek ponad 300 milionów smartfonów, z czego udział modeli z Exynosem stanowił około 15%. Pierwsze miejsce w rynku niezmiennie należy do Qualcomma (42%). Kolejne pozycje okupują Apple (21%) i MediaTek (19%). Wspomniany Samsung uzyskał czwartą lokatę, a tuż za nim znalazł się Spreadtrum.

Źródło: Business Korea

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
66.67%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top