Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung Galaxy Note 9: tak będzie wyglądać czytnik linii papilarnych pod ekranem

Umieszczenie skanera odcisków palców w ekranie to pomysł, o którym już od wielu miesięcy mówią najwięksi producenci smartfonów na świecie, tacy jak Samsung czy Apple. Choć takie rozwiązanie jest już dostępne, jedynym modelem z taką funkcją jest Vivo X20 Plus UD sprzedawany tylko w Chinach. Galaxy Note 9 będzie pierwszym globalnym urządzeniem, które korzysta z czytnika linii papilarnych pod ekranem – to już praktycznie pewne. Samsung zarejestrował nowe patenty dotyczące tej technologii.

Choć najpierw zapowiadano, że skaner odcisków palców w ekranie będzie dostępny już w Galaxy S9, Samsung nie jest jeszcze gotowy na masową produkcję tego komponentu. Koreański gigant najwidoczniej potrzebuje jeszcze kilku miesięcy na dopracowanie takiego rozwiązania, a jego finalna wersja ma pojawić się w zaplanowanym na drugą połowę roku 2018 modelu Galaxy Note 9.

Najnowszy wyciek przedstawia szkic z patentu, który został niedawno przyznany Samsungowi. Dolna część ekranu prezentowanego urządzenia jest miejscem na czytnik linii papilarnych o charakterystycznym dla Samsunga eliptycznym kształcie. Nie znamy jeszcze szczegółów na temat technicznej strony takiego rozwiązania, jednak jedno jest pewne – będzie to o wiele wygodniejsze niż odblokowywanie smartfona przez czytnik umieszczony przy aparacie.

Źródło: Androidheadlines
Back to top button