Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung Galaxy Note 9 będzie wyposażony w fizyczny spust migawki

Spust migawki był niegdyś elementem niezbędnym do wykonania zdjęcia za pomocą smartfona, jednak wypadł z użytku na rzecz obsługiwania aplikacji aparatu poprzez ekran. Według najnowszych informacji Samsung przywróci w Galaxy Note 9 fizyczny przycisk spustu migawki.

Klawisz, który ma znaleźć się na bocznej krawędzi Note’a 9, będzie także wykorzystywany do wykonywania zrzutów ekranu. Obok niego umieszczone zostaną przyciski do kontroli głośności, klawisz włączania/wyłączania oraz przycisk do aktywacji inteligentnego asystenta Bixby.

Samsung Galaxy Note 9 ma zostać zaprezentowany już za niecałe trzy miesiące – według koreańskich źródeł przewidywana data premiery to 9 sierpnia. Smartfon będzie wyposażony w 6,4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1 440 na 2 960 pikseli, 8-rdzeniowy procesor Samsung Exynos 9810 (na rynki amerykański oraz chiński trafi wersja ze Snapdragonem 845), 6 GB RAM-u oraz 64/128/256 GB pamięci wewnętrznej. Rozdzielczości aparatów to 8 MP z przodu i 2 x 12 MP z tyłu, a pojemność baterii wyniesie 3 850 mAh. Całość będzie działać pod Androidem w wersji 8.1. Nie zabraknie także charakterystycznego dla tej serii rysika S-Pen.

Źródło: Androidauthority
Back to top button