Wiadomości

Samsung Galaxy S10: Dźwięk będzie wydobywać się z… ekranu

W zeszłym miesiącu, podczas wystawy Society of Information Display, której głównym tematem są wyświetlacze, Samsung zaprezentował prototyp smartfona mającego możliwość emitowania dźwięku właśnie z ekranu. Według koreańskich mediów Galaxy S10 skorzysta z takiego panelu, co pozwoli na jeszcze węższe krawędzie wokół wyświetlacza.

Zarówno Samsung, jak i LG są już gotowe do umieszczenia w swoich następnych flagowcach wyświetlaczy tego typu. W przypadku Galaxy S10 znamy już nawet rozmiar ekranu – przekątna wyniesie 6,2 cala, tyle samo co w modelu S9+. Dzięki wykorzystaniu bardzo drobnych wibracji dźwięk będzie słyszalny tylko z określonego obszaru na ekranie i tylko z bliska. Takie rozwiązanie ma zatem zastąpić głośnik do rozmów. Nie zabraknie klasycznego głośnika do odtwarzania muzyki, który prawdopodobnie znajdzie się na dolnym boku urządzenia.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close