Wiadomości

Samsung Galaxy S10 zaoferuje lepszy wyświetlacz od Galaxy S9

Kolejna generacja flagowca od Samsunga zadebiutuje najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku, jednak już teraz sporo wiemy na temat jego specyfikacji. Dziś do sieci przeciekły informacje dotyczące wyświetlacza, jaki zostanie zastosowany w modelu Galaxy S10. Okazuje się, że zaoferuje on znacznie lepszą rozdzielczość od tego, który znamy z tegorocznego Galaxy S9.

Zdaniem użytkownika IceUniverse publikującego na Twitterze bardzo ciekawe przecieki, Galaxy S10 otrzyma ekran pracujący w rozdzielczości 4K UHD. To aż 4 440 x 2 160 pikseli. Galaxy S9 posiada panel Super AMOLED pracujący w rozdzielczości 2 960 x 1 440 pikseli. Dotychczas takie panele stosował w swoich smartfonach jedynie Sony. Wygląda na to, że niepisany monopol tego producenta niebawem się zakończy.

Poprzednie plotki sugerowały, że Samsung zamierza powiększyć również przekątną paneli w następnym flagowcu. Teraz ma ona wynosić odpowiednio 5,8 cala w bazowym modelu oraz 6,3 cala w wariancie Plus. Dla porównania, model Galaxy S9 posiada ekran o przekątnej 5,77 cala, a wariant Plus 6,3 cala. Za pewniaka możemy uznać to, że Samsung wciąż będzie korzystać z takiego samego kształtu panelu wyświetlacza – tzw. Infinity Display o proporcjach 18,5:9. Najprawdopodobniej S10 będzie w końcu tym flagowcem Samsunga, w którym użyty zostanie czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran.

GALAXY S10

Nowością w „dziesiątce” ma być system aparatu z wykrywaniem trójwymiarowych obiektów. Jeszcze w lutym tego roku wiele źródeł sugerowało, że Galaxy S10 otrzyma całkowicie nowy układ Exynos, pamięć operacyjną nowego typu LPDDR5 oraz pamięć wbudowaną stworzoną w standardzie UFS 3.0. Design Galaxy S10 ma być już sfinalizowany i niebawem może zacząć się produkcja tego urządzenia, które jako pierwsze w historii serii tych flagowych urządzeń może otrzymać inną nazwę. Warto jednak pamiętać, że wszystkie informacje dotyczące specyfikacji wyczekiwanego flagowca są jedynie przeciekami, więc mogą okazać się nieprawdziwe.

Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close