Wiadomości

Samsung Galaxy S10 zaoferuje lepszy wyświetlacz od Galaxy S9

Kolejna generacja flagowca od Samsunga zadebiutuje najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku, jednak już teraz sporo wiemy na temat jego specyfikacji. Dziś do sieci przeciekły informacje dotyczące wyświetlacza, jaki zostanie zastosowany w modelu Galaxy S10. Okazuje się, że zaoferuje on znacznie lepszą rozdzielczość od tego, który znamy z tegorocznego Galaxy S9.

Zdaniem użytkownika IceUniverse publikującego na Twitterze bardzo ciekawe przecieki, Galaxy S10 otrzyma ekran pracujący w rozdzielczości 4K UHD. To aż 4 440 x 2 160 pikseli. Galaxy S9 posiada panel Super AMOLED pracujący w rozdzielczości 2 960 x 1 440 pikseli. Dotychczas takie panele stosował w swoich smartfonach jedynie Sony. Wygląda na to, że niepisany monopol tego producenta niebawem się zakończy.

Poprzednie plotki sugerowały, że Samsung zamierza powiększyć również przekątną paneli w następnym flagowcu. Teraz ma ona wynosić odpowiednio 5,8 cala w bazowym modelu oraz 6,3 cala w wariancie Plus. Dla porównania, model Galaxy S9 posiada ekran o przekątnej 5,77 cala, a wariant Plus 6,3 cala. Za pewniaka możemy uznać to, że Samsung wciąż będzie korzystać z takiego samego kształtu panelu wyświetlacza – tzw. Infinity Display o proporcjach 18,5:9. Najprawdopodobniej S10 będzie w końcu tym flagowcem Samsunga, w którym użyty zostanie czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran.

GALAXY S10

Nowością w „dziesiątce” ma być system aparatu z wykrywaniem trójwymiarowych obiektów. Jeszcze w lutym tego roku wiele źródeł sugerowało, że Galaxy S10 otrzyma całkowicie nowy układ Exynos, pamięć operacyjną nowego typu LPDDR5 oraz pamięć wbudowaną stworzoną w standardzie UFS 3.0. Design Galaxy S10 ma być już sfinalizowany i niebawem może zacząć się produkcja tego urządzenia, które jako pierwsze w historii serii tych flagowych urządzeń może otrzymać inną nazwę. Warto jednak pamiętać, że wszystkie informacje dotyczące specyfikacji wyczekiwanego flagowca są jedynie przeciekami, więc mogą okazać się nieprawdziwe.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close