Wiadomości

Samsung Galaxy S8: wyświetlacz o nietypowych proporcjach

Kolejne plotki na temat specyfikacji nowego flagowca Samsunga przynosi wprost z Chin. Zdawkowa wiadomość wspomina o rozdzielczości wynoszącej 1440 x 2960 pikseli, co odpowiada proporcjom ekranu 18,5:9.

samsung-galaxy-s8-2

Typowe wyświetlacze w smartfonach zachowują proporcje 16:9, jedynie nowy model LG G6 oferuje ekran o niestandardowej rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli i proporcjach 18:9 (lub 2:1). Jeśli dać wiarę plotkom, łatwo zauważyć, że wielkość wyświetlacza, mierzonego w pikselach wypada na korzyść Samsunga Galaxy S8 (w porównaniu do LG G6). Nabywca smartfona zyska dodatkowe 1440 x 160 pikseli (230 400 punktów). Ludzkie oko i tak nie dostrzeże różnicy.

samsung-galaxy-s8-1

Źródło: The Android Soul

Tagi

Bartek Dramczyk

Telekomunikacja jest jak telepatia – nie widać jej, a działa. Zjawiska, które mogą kojarzyć się z magią zazwyczaj da się jednak racjonalnie wytłumaczyć. Nieracjonalne w moim przypadku pozostaje przywiązanie do fizycznych klawiatur (choć epokę BlackBerry przespałem) i to, że wciąż pomimo nawału zajęć i obowiązków (oraz komunikacyjnego chaosu wokół) często pozwalam sobie na wielogodzinne spacery z psami. Bez telefonu.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close