Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung Galaxy S9: wyciekły specyfikacje

Jak co roku, premiera nowych flagowców Samsunga jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń na rynku mobilnym. Naturalnie zaczęły już pojawiać się plotki na temat tego, jak będzie przedstawiać się design i specyfikacja Galaxy S9. Do internetu trafiły szkice pary nowych smartfonów koreańskiego giganta, a także lista ich podzespołów.

Odświeżony tył, brak nowości z przodu

Front S9 nie wniesie dużych zmian w kwestii wyglądu. Warte uwagi są dwie różnice: jeszcze węższe ramki ekranu (widać to zwłaszcza w przypadku dolnej krawędzi) oraz obecność podwójnego przedniego aparatu. Bardziej przebudowany został natomiast tył smartfona. Samsung odpowiedział na krytykę dotyczącą położenia czytnika linii papilarnych w S8/S8+ (był on ulokowany zbyt blisko aparatu, co skutkowało zostawianiem śladów palców na obiektywie). W przypadku Galaxy S9 i S9+ element ten zostanie umieszczony poniżej głównego aparatu. Niestety do premiery nowych flagowców Samsung prawdopodobnie nie zdoła zintegrować skanera odcisków palców z ekranem, lecz takie rozwiązanie ma być wprowadzone w Galaxy Note 9.

Specyfikacja

Samsung Galaxy S9 i S9+ nie będą różniły się rozmiarem od swoich poprzedników – mniejszy model wciąż będzie mieć przekątną 5,8”, a większy 6,2”. Prawdopodobnie nie zmieni się także rozdzielczość ekranu. Wprowadzony zostanie nowy sposób odblokowania telefonu: trójwymiarowe rozpoznawanie twarzy. Para nowych koreańskich flagowców otrzyma certyfikat wodo- i pyłoodporności IP65 lub IP68, co niestety wiąże się także z usunięciem wejścia słuchawkowego 3,5 mm. Obydwa obiektywy przedniego aparatu będą pracować w rozdzielczości 12 MP, natomiast na tylnym panelu znajdziemy parę obiektywów o rozdzielczości 16 MP. W roli procesora ma pojawić się jeszcze niewydany Snapdragon 845 od Qualcomma lub nowy model z linii Exynos.

Data premiery i dostępność

Zgodnie z tradycją nowe flagowce Samsunga prawdopodobnie zostaną przedstawione podczas targów Mobile World Congress na początku roku. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli, możemy spodziewać się ich bezproblemowej dostępności w Polsce. Spodziewamy się jednak, że za S9 i S9+ będzie trzeba zapłacić niestety nieco więcej niż w innych krajach europejskich – również zgodnie z tradycją.

Źródło: Techdroider
Back to top button