Wiadomości

Samsung gotowy na produkcję układu Exynos 8890

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami wprost z Korei Południowej, Samsung wyznaczył już datę rozpoczęcia masowej produkcji nowej generacji procesora Exynos 8890 dla nadchodzącego Galaxy S7.

Exynos 8890, znany również pod nazwami kodowymi M1 oraz Mongoose, trafi do produkcji w grudniu, co nie powinno dziwić, zważywszy na fakt, że wszelkie znaki na niebie wskazują na styczniową premierę flagowego Samsunga Galaxy S7, którego jedna z wersji ma być wyposażona w ten procesor. Co jednak ważne, nowy układ będzie dla koreańskiego giganta pierwszym, w którym zastosowane będą autorskie rdzenie, a nie jak do tej pory rozwiązania firmy ARM. Jest to znacząca zmiana, ponieważ aktualnie jedynie Intel, Apple, Qualcomm, AMD i wspomniane ARM mają własne CPU, co pozwala im skutecznie rywalizować na rynku, redukować koszty, a także lepiej optymalizować chipy dla smartfonów. Na to samo liczy Samsung i już wkrótce przekonamy się, czy wszelkie informacje i wstępne testy, według których Exynos 8890 dominuje nad konkurencją (m.in. Apple A9), okażą się prawdziwe.

Źródło: Pocketnow

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close