TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Samsung gotowy na produkcję układu Exynos 8890

Samsung gotowy na produkcję układu Exynos 8890

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami wprost z Korei Południowej, Samsung wyznaczył już datę rozpoczęcia masowej produkcji nowej generacji procesora Exynos 8890 dla nadchodzącego Galaxy S7.

Exynos 8890, znany również pod nazwami kodowymi M1 oraz Mongoose, trafi do produkcji w grudniu, co nie powinno dziwić, zważywszy na fakt, że wszelkie znaki na niebie wskazują na styczniową premierę flagowego Samsunga Galaxy S7, którego jedna z wersji ma być wyposażona w ten procesor. Co jednak ważne, nowy układ będzie dla koreańskiego giganta pierwszym, w którym zastosowane będą autorskie rdzenie, a nie jak do tej pory rozwiązania firmy ARM. Jest to znacząca zmiana, ponieważ aktualnie jedynie Intel, Apple, Qualcomm, AMD i wspomniane ARM mają własne CPU, co pozwala im skutecznie rywalizować na rynku, redukować koszty, a także lepiej optymalizować chipy dla smartfonów. Na to samo liczy Samsung i już wkrótce przekonamy się, czy wszelkie informacje i wstępne testy, według których Exynos 8890 dominuje nad konkurencją (m.in. Apple A9), okażą się prawdziwe.

Źródło: Pocketnow

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
3 głosy
33.33%
2 głosy
16.67%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top