Samsung gotowy na smartfony i tablety z 4 GB RAM

Samsung gotowy na smartfony i tablety z 4 GB RAM

To już oficjalne. Firma rozpoczęła masową produkcję pierwszych modułów pamięci LPDDR4 DRAM o wielkości 4GB dla smartfonów i tabletów. Nadchodzi era, w której urządzenia mobilne doczekają się takiej samej ilości pamięci, jak większość przeciętnych laptopów.

Nowe pamięci LPDDR4 (LP jako Low Power) wykonane są w procesie technologicznym 20 nm i zaoferują przepustowość na poziomie 3200 Mb/s, a także o 50% lepszą wydajność i 40% mniejsze zapotrzebowanie na energię względem LPDDR3. Mają one pojemność 8 Gb (gigabitów) i pozwalają połączyć cztery kości, dzięki czemu możliwe będzie tworzenie smartfonów wyposażonych w 4 GB pamięci RAM (4 x 8 Gb).

„Rozpoczynając produkcję 20 nanometrowych pamięci LPDDR4 o pojemności 8 Gb, które są jeszcze szybsze niż pamięci DRAM w komputerach klasy PC i serwerach oraz pobierają zdecydowanie mniej energii, przyczyniamy się do powstawania flagowych, wyposażonych w duże ekrany urządzeń mobilnych” – powiedział Joo Sun Choi, wiceprezydent Samsunga odpowiedzialny za marketing i sprzedaż pamięci.

Samsung już dostarcza kości pamięci 2 GB i 3 GB LPDDR4 do producentów urządzeń mobilnych na całym świecie. Jeśli chodzi o moduły 4 GB, koreańska firma przewiduje, że pojawią się one na rynku na początku przyszłego roku. Można więc przyjmować powoli zakłady, w jakich urządzeniach taka ilość pamięci RAM zostanie umieszczona – Samsung Galaxy S6, a może Galaxy Note 5?

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
30.77%
56 głosy
18.68%
34 głosy
24.73%
45 głosy
25.82%
47 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top