Samsung i BlackBerry nawiązują współpracę partnerską

Samsung i BlackBerry nawiązują współpracę partnerską

BlackBerry ogłosiło wczoraj nawiązanie strategicznego partnerstwa z Samsungiem. Jednym z głównych celów współpracy ma być dostarczanie bezpiecznych rozwiązań mobilnych dla urządzeń z Androidem.

Na temat kolaboracji dwóch producentów wypowiedzieli się: John Sims, prezes Global Enterprise Services w BlackBerry oraz Greg Wade – wiceprezydent Samsung KNOX Business Group. Sims stwierdził, że decyzja ta była podyktowana potrzebami konsumentów. Wiele przedsiębiorstw korzystających z BlackBerry BES (mobilne usługi dla klientów biznesowych) zamierza w przyszłości lub używa już teraz urządzeń Samsunga.

„Zarówno Samsung, jak i BlackBerry często słyszeli od klientów, że byliby oni zainteresowani administrowaniem i zabezpieczeniem urządzeń platformy Samsung KNOX bezpośrednio przy pomocy infrastruktury BES. Nie pozostaliśmy zatem bierni. Na początku 2015 roku będziemy w stanie zaoferować naszym klientom zintegrowane, mobilne rozwiązanie, które łączy w sobie zalety i doświadczenie BlackBerry w segmencie zarządzania mobilnością przedsiębiorstw wraz z urządzeniami Samsunga z linii Galaxy, zawartymi w platformie KNOX” – powiedział Greg Wade.

Samsung KNOX to zaawansowane środowisko pracy urządzeń przenośnych wykorzystywanych służbowo i prywatnie. W dobie coraz powszechniejszego wykorzystania smartfonów w biznesie, rozwiązanie to stanowi odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw związane m.in z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, będących częścią infrastruktury korporacji.

Czy taka współpraca oznacza powolne wycofywanie się BlackBerry z rynku smartfonów i tabletów? Zdaniem Johna Simsa – w żadnym wypadku. Dodał on, że klienci oczekują jak największej różnorodności w kontekście rozwiązań mobilnych, aby spełniać rosnące potrzeby. W zasięgu tych potrzeb jego zdaniem nadal jest miejsce dla urządzeń BlackBerry.

Źródło: N4BB, Phones Limited

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
31.07%
151 głosy
21.81%
106 głosy
25.72%
125 głosy
21.4%
104 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top