Wiadomości

Samsung inwestuje w OLED

Business Korea raportuje, że Samsung zainwestował 325 milionów dolarów w rozwój linii produkcyjnych ekranów OLED w mieście Tongyeong.

Koreańska firma przeznaczyła wspomnianą sumę na zakup sprzętu od 10 producentów zaopatrzenia, dzięki czemu podwoi produkcję dużych paneli OLED (tzw. Mother Glass) z 15 tys. do 30 tys. miesięcznie. W ten sposób fabryka w Tangjeong w Korei Południowej stanie się największym zakładem Samsung Display zajmującym się wytwarzaniem elastycznych wyświetlaczy. Przewiduje się, że łączna moc produkcyjna firmy zwiększy się z 39 tys. do 90 tys. sztuk w miesiącu. Nowe linie zostaną najprawdopodobniej uruchomione na początku przyszłego roku. Dla branżowych ekspertów jest to jeden ze znaków spodziewanej współpracy z Apple, które szykuje do przejścia z LCD na OLED w swoich iPhone’ach. Ma to nastąpić najszybciej na przełomie 2017/2018 roku.

Źródło: Business Korea

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close