Wiadomości

Samsung pozywa Nvidie za naruszenia patentów

Koreańska korporacja złożyła „kontrpozew” przeciwko Nvidii nie tylko za rzekome naruszenie sześciu patentów, ale również za fałszowanie testów wydajności tabletu Shield.

Samsung twierdzi, że Nvidia celowo stara się oszukiwać klientów wmawiając im, że układ Tegra K1 jest lepszy niż zastosowany w Galaxy Note 4 czip Exynos 5433. Według nich testy syntetyczne sugerują zupełnie co innego. Jest to odpowiedź na zarzuty i pozew dotyczący podobnych kwestii, czyli licencji oraz patentów, który został złożony we wrześniu tego roku przeciwko Samsungowi i firmie Qualcomm.

Cały proces dotyczy także firmy Velocity Micro zajmującego się produkcją i sprzedażą m.in. komputerów osobistych, tabletów oraz laptopów. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo oskarża ich o pogwałcenie dwóch dodatkowych patentów, gdyż karty graficzne Nvidii odgrywają znaczącą rolę w asortymencie ich produktów.

„Prześledzimy sytuację oraz odpowiemy na te roszczenia, przedstawiając nasz pogląd na temat rzekomego korzystania z patentów na układy graficzne bez jakiejkolwiek licencji” – stwierdziła Nvidia w niedawny oświadczeniu.

Źródło: Engadget

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close