Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung pracuje nad technologią, która usprawni ładowanie urządzeń

Dział researchu Samsunga pracuje nad technologią, która ma usprawnić działanie baterii litowo-jonowych. Dzięki „kuli grafenowej” urządzenia będą ładować się szybciej i wytrzymywać dłużej bez potrzeby podłączania ich do prądu.

Użytkownicy smartfonów i tabletów narzekają na słabą wydajność baterii w ich urządzeniach. Samsung próbuje temu zaradzić, opracowując specjalny materiał zwany „kulą grafenową”. Pracujący nad tym surowcem naukowcy z Instytutu Technologii Zaawansowanej Samsunga twierdzą, że jego zastosowanie w bateriach może zwiększyć pojemność akumulatorów aż o 45 procent i zdecydowanie skrócić czas ich ładowania.

Aktualnie baterie litowo-jonowe potrzebują minimum godziny, by zostać w pełni naładowane. Według działu researchu koreańskiej firmy, nowa technologia ma skrócić ten czas do 12 minut. Baterie mają również utrzymywać stałą temperaturę 60 stopni Celsjusza, co jest niezbędne w przypadku akumulatorów w pojazdach elektrycznych. Jeśli więc naukowcom faktycznie uda się wdrożyć projekt w życie, to wszystko wskazuje na to, że zastosowanie technologii nie ograniczy się jedynie do urządzeń mobilnych.

Źródło: Ubergizmo
Back to top button