Samsung prezentuje Z4 z systemem Tizen

samsung-z4-1

Samsung od kilku lat pracuje nad systemem Tizen OS, alternatywą dla Androida, stosowanego w większości smartfonów koreańskiego giganta. Niskobudżetowy Z4 będzie czwartym już smartfonem działającym pod kontrolą Tizena.

Samsung Z4 wyposażony został w 4,5-calowy ekran o bardzo ubogiej rozdzielczości 480 na 800 pikseli, stosowanej na przykład w poczciwym Galaxy S II z 2011 roku. Zarówno z przodu, jak i z tyłu znalazły się aparaty z jednakowymi obiektywami 5 megapikseli i dedykowanymi fleszami LED. Wewnętrzne komponenty smartfona prezentują się równie ubogo: Z4 napędzany jest 4-rdzeniowym procesorem o taktowaniu 1,5 GHz wspieranym przez 1 GB RAM-u. Pojemność baterii wynosi 2 050 mAh. Widać zatem, że Tizen nie skupia się na razie na podejmowaniu poważnej walki z Androidem – Samsung zdecydował się wydać proste, tanie urządzenie do podstawowych zastosowań.

Z4 pojawi się najpierw w sprzedaży w Indiach, a potem trafi do innych krajów. Cena smartfona nie jest jeszcze znana, jednak zapewne będzie tańszy niż jego poprzednik (Z3 kosztował w momencie premiery 8,5 tys. rupii, czyli nieco ponad 500 zł), który był wyposażony w nieco mocniejsze podzespoły.

Źródło: Samsung

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top