Samsung rezygnuje z Galaxy Alpha. Smartfon niedługo zniknie z rynku.

Samsung rezygnuje z Galaxy Alpha. Smartfon niedługo zniknie z rynku.

Jedno z koreańskich źródeł donosi, że producent zaprzestanie produkcji smartfona na początku lutego 2015 roku, gdy tylko wyczerpią się podzespoły. Firma zastąpi go najprawdopodobniej „słuchawkami” z linii Galaxy A.

Smartfony serii Galaxy A nawiązują stylistycznie do Galaxy Alpha, poprzez zastosowanie metalowej obudowy. Pod względem specyfikacji są one jednak gorsze od wspomnianego modelu (co nie oznacza, że słabe). Przede wszystkim oferują połączenie całkiem przyzwoitych podzespołów, ładnego wyglądu i rozsądnej ceny, należąc do średniego segmentu urządzeń mobilnych i zgrabnie uzupełniając portfolio produktów firmy. Jak dotąd smartfony Samsunga nie będące flagowcami odznaczały się wieloma cięciami w specyfikacji i jakości wykonania. Konkurencja z Chin, oferująca tańsze, a zarazem mocniejsze telefony pokonała na tym polu koreańskiego giganta i doprowadziła Samsunga do sytuacji, w której musiał przemyśleć swoją strategię działania. Tym samym Galaxy Alpha nie zabawi długo na rynku i równie szybko jak się na nim pojawił, tak szybko z niego zniknie.

Galaxy A5 ma atrakcyjną, metalową obudowę, pięciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410, 2 GB pamięci RAM, tylny aparat 13 mpix oraz baterię o pojemności 2300 mAh. Galaxy A3, który jest usytuowany na najniższym szczeblu w najnowszej rodzinie smartfonów Samsunga wyposażony został w identyczne rozwiązania stylistyczne, ale wyświetlacz, pamięć RAM, aparat i akumulator doczekały się stosownych cięć celem zredukowania ceny. Co się tyczy modelu A7, który ma być czołowym przedstawicielem tej serii, Teleguru pisał o nim dwa tygodnie temu. Ma to być smartfon większy (ekran 5.5 cala) i mocniejszy (m.in. wyższa wydajność układu graficznego) niż Galaxy Alpha.

Galaxy A5 pojawił się już w Chinach, gdzie sprzedaż modelu ruszyła w listopadzie, a także w Rosji (grudzień). Głównym rynkiem dla smartfona ma być jednak Korea Południowa, a jego produkcja powinna przyspieszyć na początku 2015 roku. Kosztując około 360 dolarów (40 tysięcy wonów południowokoreańskich) będzie okupował miejsce pomiędzy niską a średnią półką cenową.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
23.29%
51 głosy
21.92%
48 głosy
32.42%
71 głosy
22.37%
49 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top