Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung rozbiera Galaxy S8, przedstawiając wszystkie wewnętrzne komponenty flagowca

Koreański gigant opublikował na swej stronie dogłębną prezentację wewnętrznej struktury Galaxy S8 i S8+. Wydanego miesiąc temu flagowca rozebrano tak, aby przedstawić wszystkie części, które czynią z niego jeden z najlepszych smartfonów 2017 roku.

Wyświetlacz

teardown-1

Jednym z najważniejszych elementów każdego smartfona jest ekran. W S8/S8+ zastosowano panel o nietypowych proporcjach 18,5:9, który wypełnia aż 80% przedniej części urządzenia. Ekran S8 zbiera bardzo pochlebne recenzje; przez wiele źródeł uznawany jest nawet za najlepszy w historii smartfonów. Przed zarysowaniami chroni go szkło Gorilla Glass 5 – prawie 2 razy bardziej wytrzymałe niż Gorilla Glass 4 – którym pokryto także tylny panel. Ergonomia korzystania ze smartfona jest wspomagana przez umieszczony pod ekranem przycisk „Home” odczytujący siłę nacisku, dzięki czemu działa prawie jak klasyczny fizyczny klawisz.

Aby oszczędzić miejsce i umożliwić jak największą proporcję powierzchni ekranu do powierzchni przedniego panelu, aparat do selfie został zamontowany w górnej części ramki S8. W moduł aparatu wbudowany jest także skaner tęczówki, dzięki któremu można zabezpieczyć smartfona przed niepożądanymi osobami. Obok aparatu znajdują się także czujniki światła, czujnik zbliżeniowy i kilka innych komponentów.

Wewnętrzne komponenty

teardown-2

Zastosowane w Galaxy S8 procesory Snapdragon 835 (amerykańska wersja) i Exynos 8895 (wariant międzynarodowy) to pierwsze układy mobilne korzystające z procesu produkcyjnego 10 nm. To umożliwia jeszcze większą wydajność przy jednocześnie niższym zużyciu energii. W „ósemce” wykorzystano także nowy system chłodzenia, który korzysta z tzw. rurki cieplnej, dzięki czemu smartfon radzi sobie nawet z najcięższymi zadaniami. Zadbano także o najnowsze standardy pamięci – na dane użytkownika przeznaczono 64 GB pamięci UFS 2.1, zaś zastosowana 4-gigabajtowa kość RAM korzysta z najszybszego obecnie rozwiązania LPDDR4.

Tylny panel

Z tyłu smartfona umieszczono 12-megapikselowy aparat z przysłoną f/1.7. Główna kamera obsługuje usługę Bixby Vision, dzięki której może przeszukiwać rejestrowane obrazy pod względem różnych informacji, a nawet tłumaczyć fotografowany tekst. Nieco niżej znalazł się czytnik linii papilarnych.

Pozostałe elementy

Wśród innych komponentów przedstawionych przez Samsunga znalazły się anteny GSM, przycisk Bixby, pulsometr, bateria oraz wszystkie porty łączności zastosowane w S8. Dokładny opis każdego z nich można znaleźć na blogu na stronie producenta.

Source: Samsung
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close