Samsung rusza z produkcją układów Exynos 7 Octa w procesie technologicznym 14 nm

Samsung rusza z produkcją układów Exynos 7 Octa w procesie technologicznym 14 nm

Koreański koncern poinformował o rozpoczęciu masowej produkcji pierwszych w branży procesorów mobilnych w procesie technologicznym 14 nm, które mają zagwarantować wysoki poziom wydajności i energooszczędności.

W porównaniu do dotychczasowych Exynosów i ostatnich procesorów Qualcomma, w których stosowano proces technologiczny 20 nm, nowy ośmiordzeniowy układ SoC Exynos 7 jest tworzony w architekturze 14 nm 3D FinFET. Dzięki temu, jak zapewnia firma, zaoferuje on większą o 20% wydajność i o 35% mniejsze zapotrzebowanie na energię. Jednocześnie przewiduje się, że oparty na tej technologii Exynos 7420, który znajdzie się w Samsungu Galaxy S6 i S6 Edge, będzie szybszy od 20-nanometrowego Snapdragona 810, będącego sercem nadchodzących flagowych smartfonów wielu producentów. Jedno jest pewne – najnowsze testy w benchmarkach potwierdzają, że autorski procesor Samsunga to prawdziwa bestia.

W planach jest też zastosowanie układu SoC Exynos 7420 w całej gamie innych produktów. Można więc przypuszczać, że mowa tutaj o innych urządzeniach z linii Galaxy, jak chociażby następcy Samsunga Galaxy Note 4 czy Note Edge. Poza tym, Koreańczycy użyją wspomniany proces technologiczny do produkcji innych półprzewodników, m.in. pamięci NAND.

Źródło: Sammobile

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.93%
42 głosy
25.31%
41 głosy
25.93%
42 głosy
22.83%
37 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top