Samsung szacuje skutki wycofania Note’a 7

Samsung ogłosił, że szacowany negatywny wpływ wycofania ze sprzedaży modelu Note 7 na zysk z działalności operacyjnej za okres od IV kw. 2016 r. do I kw. 2017 r. wyniesie około 3.5 biliona wonów koreańskich (3.1 miliarda dolarów).

Spółka uwzględniła już oczekiwane koszty bezpośrednie związane z wycofaniem Note 7 ze sprzedaży w aktualizacji prognozy wyników finansowych za III kwartał. Przewidywany przychód spadł z 49 do 47 bilionów wonów koreańskich, a zysk operacyjny z 7.8 do 5.2 biliona wonów koreańskich.W dalszym horyzoncie czasowym Samsung planuje normalizację działalności w zakresie urządzeń mobilnych poprzez zwiększanie sprzedaży modeli flagowych, takich jak Galaxy S7 i S7 edge. Spółka zamierza skoncentrować się również na poprawie bezpieczeństwa urządzeń dla użytkowników poprzez wprowadzenie istotnych zmian w swoich procesach zapewnienia jakości.

Źródło: Samsung

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Autor: Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

[mc4wp_form id="56821"]
Top