Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung W2018 – topowy smartfon z klapką – zostanie przedstawiony 1 grudnia

Wydawać by się mogło, że telefony z klapką mają prawo istnieć już tylko we wspomnieniach zamierzchłych czasów zeszłej dekady. Innego zdania jest jednak Samsung, który – głównie z myślą o rynku chińskim, gdzie tego typu urządzenia wciąż są stosunkowo popularne – przygotowuje bardzo dobrze wyposażony model W2018. Sercem smartfona będzie najsilniejszy obecnie dostępny procesor mobilny Snapdragon 835 od Qualcomma.

Specyfikacja

Samsung W2018 będzie wyposażony w dwa ekrany AMOLED o przekątnej 4,2 cala i rozdzielczości Full HD (1920 na 1080 pikseli) – zostaną one umieszczone po dwóch stronach górnej połówki smartfona. Pomimo obecności klasycznej telefonowej klawiatury obydwa wyświetlacze będą mogły być obsługiwane także dotykiem. W środku urządzenia, oprócz wspomnianego już Snapdragona 835, znajdzie się 64 GB miejsca na dane użytkownika i aż 6 GB pamięci RAM. Aparat do selfie będzie korzystać z obiektywu 5 megapikseli; matryca głównego aparatu ma natomiast rozdzielczość 12 MP. Pojemność baterii wynosi zaledwie 2 300 mAh.

https://www.youtube.com/watch?v=5nMJWnKMM4M

Cena i dostępność

samsung-w2018-plakat

W2018 zostanie przedstawiony już w przyszły piątek – koreański gigant zaczął rozsyłać zaproszenia na premierę odbywającą się 1 grudnia w Chinach. Cena ma wynieść zatrważające 20 000 juanów chińskich, czyli niecałe 11 000 zł – mniej więcej tyle, co dwa egzemplarze jubileuszowego iPhone’a X. W2018 będzie zatem raczej eksperymentem i zabawką dla elity Państwa Środka. Mniej zamożni fani satysfakcjonującego dźwięku przy kończeniu połączenia przez zamknięcie klapki będą musieli obejść się smakiem. Nie wiadomo także, czy smartfon pojawi się w sprzedaży poza Chinami – jak dotąd smartfony Samsunga z klapką były dostępne praktycznie tylko tam.

Źródło: Playfuldroid
Back to top button