Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Samsung wprowadza do swoich smartfonów mowę śląską

Samsung zaprezentował w Katowicach pierwsze smartfony wyposażone w menu w mowie śląskiej, która po raz pierwszy stała się głównym językiem, w którym wyświetlane jest menu oraz obsługiwane są wszystkie funkcje urządzenia.

Z dialektu śląskiego skorzystać mogą posiadacze takich smartfonów jak Samsung Galaxy A3, A5, S5, S6 oraz Note 4. Funkcja językowa została w całości opracowana przez inżynierów pracujących w polskim centrum R&D Samsung wspieranych językowo przez pasjonatów z Pro Loquela Silesiana – Towarzystwo Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy. Gama modeli wyposażonych w tę funkcję będzie stopniowo rozszerzana w formie aktualizacji lub jako zainstalowane fabrycznie oprogramowanie.

news-mowa-samsung-gwara

Przygotowanie interfejsu w języku śląskim jest pierwszym tego typu projektem na polskim rynku. Podobne pakiety językowe zostały opracowane przez Samsung dla klientów pochodzących z takich regionów jak Szkocja czy Katalonia.

Śląsk to nie tylko najliczniej zamieszkały region Polski, ale przede wszystkim wyjątkowa tradycja i kultura, której jednym z najbardziej znanych elementów jest język śląski. Wielokrotnie spotykaliśmy się z pytaniami o możliwość stworzenia menu naszych urządzeń w tym języku i niedawno, siłami polskich informatyków pracujących w lokalnym centrum badań i rozwoju Samsung oraz przy wsparciu działaczy Pro Loquela Silesiana Towarzystwa Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy udało nam się ten cel zrealizować.  ­ powiedział Jarosław Szponar, starszy specjalista ds. aplikacji w Samsung, który koordynował przygotowanie nakładki w mowie śląskiej.

Źródło: Samsung

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close