Samsung wypuści na rynek 5,3-calowego Galaxy S8 Mini za 400 dolarów

galaxy-s8-mini

W tym tygodniu nareszcie zobaczyliśmy nowe flagowce koreańskiego giganta – Samsunga Galaxy S8 i S8+. Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na te urządzenia, wydana zostanie specjalna wersja, przeznaczona głównie na rozwijające się rynki państw azjatyckich.

Galaxy S8 Mini jest również ciekawą propozycją dla użytkowników, którzy preferują mniejsze smartfony – w końcu przekątna ekranu w modelu Galaxy S8 i Galaxy S8+ wynosi odpowiednio 5,8” i 6,2”, a to dość sporo. Wersja Mini będzie kosztować mniej więcej dwa razy mniej niż jej więksi bracia. Cena tego modelu ma wynosić około 400 dolarów, czyli niecałe 1 600 zł. Dla porównania, ceny S8 w Polsce zaczynają się od 3 499 złotych. Co ciekawe, w kwestii specyfikacji większość pozostanie bez zmian – ujrzymy tutaj topowy procesor Snapdragon 835 oraz 4 GB RAM-u, a także takie same jak w większych modelach aparaty zarówno z przodu, jak i z tyłu. W związku z mniejszym rozmiarem ekranu zmniejszona zostanie jednak pojemność baterii.

S8 Mini ma trafić do sprzedaży kilka tygodni po S8 i S8+. Mniejszy wariant flagowców Samsunga ma być dostępny z początku tylko w Chinach, Indiach, Tajlandii i Korei Północnej, choć nie wykluczamy jego późniejszej obecności w sklepach w Europie lub na całym świecie.

Źródło: Phoneradar

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
5 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top