Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Baza WiedzyWiadomości

Scam telefoniczny

Nie oddzwaniaj na nieznane numery

+48 221234567 każdy kto widzi taki numer prawdopodobnie kojarzy go z numerem gdzieś z Warszawy. Względnie taki numer nie budzi naszych podejrzeń i jeśli akurat nie uda się go odebrać oddzwaniamy. W tym miejscu należy zachować ostrożność. Numery niektórych krajów a dokładnie Mali (państwo w Afryce zachodniej) są łudząco podobne do tych z Polski:

  • +223 77 05 91 80
  • +223 82 87 25 99

W tym miejscu oszuści wykorzystują nasze zaufanie do tego co już znamy i kojarzy się najwyżej z telemarketingiem. Oddzwaniając (tylko wtedy) na taki numer stajemy się ofiarami scamu telefonicznego i możemy ponieś dodatkowe opłaty. Jeśli tylko odbierzemy telefon, nie zostaniemy dodatkowo obciążeni.

Jak zablokować numer?

Co możesz zrobić jeśli jakiś natrętny, niechciany numer dzwoni kilka razy dziennie, a nie chcesz go odbierać? Przedstawiony przykład pokazuje jak w systemie Android zablokować niechciany numer.

  • Z historii połączeń wybierz numer, który chcesz zablokować. Wywołaj menu dla wybranego numeru. Wybierz: „Zablokuj numer”.
blank
Zablokuj numer
  • Potwierdź blokadę numeru wybierając: „Zablokuj”. W tym momencie numer jest już zablokowany i nie będzie przeszkadzać.
blank
Potwierdź blokadę

W łatwy sposób można sprawdzić zablokowane numery wybierając:

  • Menadżer kontaktów
  • następnie z menu: Zablokowane numery
  • Wyświetli się lista zablokowanych numerów

Warto zachować czujność zanim oddzwonimy na nieznany numer. Można wyszukać wybrany numer w google, w szybki sposób otrzymamy odpowiedź, kto mógł dzwonić, tym bardziej jeśli jest to numer z Mali.

Source
NiebezpiecznikWikipedia: Interconnect
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button