Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Security Without Borders: Dobry haker będzie walczył ze złymi hakerami

Claudio Guarnieri, były haker stojący po stronie użytkowników (white-hat hacker) postanowił bronić potencjalne ofiary przed internetowymi atakami. Stworzył stronę Security Without Borders (SWB), na której o pomoc mogą poprosić obrońcy praw człowieka, mniejszości seksualne, dysydenci czy dziennikarze.

W komunikacie na stronie SWB Claudio Guarnieri wyjaśnia, że serwis powstał po to, by chronić te środowiska, które ze względu na swoją specyfikę stają się często celem ataków w internecie. Do tych grup należą między innymi działacze społeczni walczący z przejawami rasizmu, mniejszości seksualne, dysydenci czy niektórzy dziennikarze.

Guarnieri ocenia, że wspomniane środowiska często są bezradne wobec dokonywanych na nie ataków w sieci, mają też często trudności z zapewnieniem sobie cyberbezpieczeństwa na odpowiednio wysokim poziomie.

Według zapowiedzi strona SWB ma przychodzić z pomocą ofiarom ataków pochodzącym ze wspomnianych grup. Dla serwisu pracuje obecnie około 30 ekspertów od spraw bezpieczeństwa w internecie – są wśród nich inżynierowie, analitycy zagrożeń i administratorzy systemów.

Zadaniem wolontariuszy z SWB jest doradzanie potencjalnym ofiarom ataków w sieci jak dbać o własne bezpieczeństwo, a w wypadku dokonania takiej agresji wesprzeć zaatakowanych w odnalezieniu winowajców.

Pomoc świadczona przez SWB jest bezpłatna, aby ją uzyskać wystarczy odwiedzić serwis i wypełnić niezbędny formularz zgłoszeniowy. Guarnieri zaznacza też, że serwis posiada listę zaufanych hakerów, którzy są gotowi wesprzeć projekt w razie konieczności rozwiązania trudniejszych spraw.

Źródło: Motherboard

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close