Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Jakie seriale ogląda się teraz? W jakim kraju aktorzy zarabiają najwięcej? Samsung przeprowadził badanie z którego wynika, że w 2017 roku aż pięć razy więcej osób zasiadało na kanapie przed telewizorem.

Czy ludzie jeszcze oglądają telewizję? Firma Samsung przeprowadziła badanie z którego jasno wynika, że telewizory są jeszcze obecne w naszych domach. Okazuje się, że wiele osób właśnie teraz częściej zasiada przed „szklanym ekranem” niż kilka lat temu.

Ankietowani pytani byli o wiele faktów ze swojego życia. Z badania dowiadujemy się na przykład, że ulubionym gatunkiem telewizyjnym w Wielkiej Brytani są wbrew pozorom filmy dokumentalne – 41% badanych stwierdziło, że preferuje tego typu produkcje. W 2017 roku największą popularnością na Wyspach była „Błękitna Planeta 2” którą oglądało ponad 14 milionów widzów. W tym samym czasie w Australii najwięcej osób decydowało się na obejrzenie meczu rugby pomiędzy reprezentacjami Queensland i Nowej Południowej Walii w kultowym turnieju State of Origin.

Jakie programy oglądają w Chinach? Okazuje się, że najpopularniejszy w tym roku był program „The Rap of China” emitowany w sieci. Do tej chwili obejrzało go ponad 2,5 miliarda osób.

tv samsung 1W jakim kraju gwiazdy zarabiają najwięcej? Chyba nie będzie zaskoczeniem, że według magazynu Forbs w telewizji opłaca się pracować w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że najlepiej opłacanym prezenterem na świecie jest obecnie Dr. Phil – zgodnie z doniesieniami jego przychody wynoszą 79 milionów dolarów amerykańskich. Najlepiej opłaconą aktorką telewizyjną w 2017 r. jest Sofia Vergara – jej gaża sięga 41,5 miliona dolarów amerykańskich. Gwiazda utrzymuje pozycję liderki już szósty rok z rzędu! Jako ciekawostkę warto dodać, że koszty produkcji popularnego serialu „The Crown” tworzonego przez Netflixa wyniosły aż 130 milionów dolarów amerykańskich, a najbardziej wyczekiwaną kontynuacją jest „Gra o Tron”. To właśnie ten serial wskazało najwięcej ankietowanych. Widzowie pokochali maratony serialowe, czyli tzw. binge-watching. „Gra o Tron” została wskazana w ankiecie jako najbardziej popularny serial pod tym względem.

Amerykański serial telewizyjny „M*A*S*H” pobił rekord oglądalności – tylko ostatni odcinek serii obejrzało 103 miliony widzów, a klasykę świąteczną – film „Kevin sam w domu” w Polsce tylko w ubiegłym roku obejrzało ponad 4,33 miliona osób. Następną emisję zaplanowano już na wigilijny wieczór.

tv samsung 2Widzowie oglądają telewizję przy włączonym świetle (86% w dzień powszedni, 85% w weekendy). Warto o tym pamiętać kupując nowy odbiornik, który powinien zapewniać najlepszą jakość obrazu także w sytuacji, gdy natężenie światła jest wysokie, np. w ciągu dnia. Taki jest QLED. Badania przeprowadzone przez Samsung wykazały, że w 2016 r. przeciętny telewizor miał ekran o przekątnej 40 cali. Z kolei 25% telewizorów sprzedanych w 2016 r. miało ekran o przekątnej 50 cali. Samsung chwali się, że do chwili obecnej sprzedał aż 427 milionów odbiorników telewizyjnych na całym świecie. W naszym kraju aż 74% nowych telewizorów Smart TV jest podłączanych do Internetu. Wśród 10 najbardziej popularnych aplikacji 9 dotyczy materiałów wideo. Są to między innymi: YouTube oraz serwisy VOD, takie jak HBO GO, Netflix oraz Amazon.

Źródło: Samsung

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close