Sharp prezentuje kolejny smartfon z bezramkowym ekranem

Foxconn zainteresowany kupnem Sharpa

W 2014 Sharp wypuścił na rynek swój pierwszy telefon z bezramkowym wyświetlaczem. Urządzenie o nazwie Aquos Crystal było dostępne jedynie w Japonii. Dziś producent zaprezentował nowy smartfon, który również może się poszczycić ekranem bez ramek.

Aquos S2, bo o nim mowa, jest na pierwszy rzut oka podobny do zapowiedzianego prawie trzy miesiące temu Essential Phone – pierwszego smartfona autorstwa Andy’ego Rubina, współtwórcy Androida. Chodzi tu jednak jedynie o wizualne podobieństwo – pod względem parametrów Anquos S2 jest raczej przeciętny.

Urządzenie Sharpa ma 5,5-calowy bezramkowy ekran. Rogi smartfona nie są zaokrąglone, a odcięte, co sprawia, że telefon wygląda niekonwencjonalnie. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 630, co w porównaniu ze Snapdragonem 835 w Essentialu czyni telefon mniej wydajnym. Aquos S2 ma 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Jest też Premium

Dla osób rozczarowanych specyfikacją telefonu mamy jeszcze jedną wiadomość: Sharp wypuszcza na rynek również wersję premium urządzenia. Podrasowane wydanie Aquosa S2 ma procesor Snapdragon 660, 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Obie wersje smartfona zasila akumulator o pojemności 3020 mAh.

Nowy telefon Sharpa będzie na razie sprzedawany jedynie w Chinach, gdzie jego cena zaczyna się od równowartości 370 dolarów. Nie wiadomo, czy producent planuje sprzedaż urządzenia także w innych krajach.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top