Showtime wykorzystywał komputery użytkowników do kopania kryptowaluty

showtime 850x478

To już kolejna tego typu sytuacja. Kilka tygodni temu serwis The Pirate Bay testował funkcjonalność kodu JavaScript pozwalającego na wykorzystywanie mocy obliczeniowej komputerów internautów. Sytuacja ta mogła zdenerwować, jednak z racji, że portal ten wykorzystywany jest głównie do pobierania nielegalnych treści użytkownicy nie mogli wiele zrobić. Dziś dowiadujemy się o bardziej kontrowersyjnym wykorzystaniu tego typu kodu.

Chodzi o amerykańską platformę Showtime udostępniającą filmy VOD. Internauci muszą płacić za wypożyczenie legalnej produkcji, która znajduje się w bazie firmy. W ostatnim czasie użytkownicy zaobserwowali dziwne opóźnienia podczas ładowania wideo. Okazało się, że w kodzie źródłowym portalu znajduje się skrypt służący do kopania kryptowaluty Monero, który nawet do 100% obciążał kartę graficzną oraz procesor urządzenia. Sytuacja jest o tyle nieetyczna, że firma już zarabia na klientach każąc im płacić za oglądane treści.

Firma CBS do której należy Showtime nie skomentowała całej sprawy. Administratorzy techniczni portalu byli zaskoczeni obecnością kodu JavaScript raportowanego przez użytkowników. Pracownicy natychmiast go usunęli i obecnie można bez obaw oglądać materiały na portalu.

Source: Coindesk.com

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
0%
0 votes
100%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top