Wiadomości

Siri liderem wśród asystentów głosowych

Na rynku wirtualnych asystentów głosowych dominują Siri, Google Now oraz Cortana. Wszystkie z nich mają swoje mocne strony, jak również szereg wad. Badania pokazują jednak, że to właśnie produkt Apple radzi sobie najlepiej.

Zgodnie z najnowszym raportem firmy Experts Exchange, która w ramach badania skonfrontowała ze sobą trzech najpopularniejszych asystentów głosowych, Siri dość zaskakująco wysunęła się na prowadzenie, choć wśród opinii użytkowników nie brakuje głosów, że jest mniej dokładna i intuicyjna w porównaniu do Google Now. Z rezultatów przeprowadzonych testów wynika, że w kategorii działania zgodnie z przeznaczeniem i satysfakcji z użytkowania, usługa Apple w większości pokonała swoją konkurencję. Na drugim miejscu uplasował się Google Now, a na trzecim Cortana od Microsoftu. Okazało się również, że Siri udzielała niepoprawnych odpowiedzi jedynie w 2.6% przypadków, zaś Google Now i Cortana w odpowiednio 4% i 8%. Ponadto badania dowiodły, że w kontekście dostarczania odpowiedzi bez przekierowywania użytkownika do wyszukiwania jej przez Internet, zarówno Siri, jak i Google Now uzyskały wyniki na poziomie 5%, podczas gdy Cortana ponownie zajęła trzecią pozycję (7%).

Źródło: Ubergizmo

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close