Skrypty kopiące kryptowalutę coraz większym zagrożeniem dla urządzeń mobilnych. Drive-by chętnie wykorzystywany przez cyberprzestępców

Już od kilku miesięcy wiadomo, że urządzenia pracujące pod kontrolą systemy operacyjnego Android i iOS są podatne na ataki hakerskie wykorzystujące podzespoły do kopania kryptowalut. Firma Malwerebytes zajmująca się bezpieczeństwem w sieci pokusiła się o przeanalizowanie jednego z popularniejszych zagrożeń kopiących kryptowalutę naszym smartfonem czy tabletem.

Malware Drive-by swoim działaniem nie różni się od innych wirusów. Wystarczy kliknąć w baner reklamowy przenoszący nas na zainfekowaną stronę, pobierającą na nasz telefon skrypt kopiący Monero. Przestępcy wykorzystują zjawisko socjologiczne polegające na reklamach o darmowych aplikacjach i programach na telefon, które normalnie kosztują po kilkadziesiąt dolarów amerykańskich. Po kliknięciu w baner nasz telefon rozpoczyna wykopywanie kryptowaluty, która trafia do portfeli hakerów. Jak się ustrzec przed zagrożeniem? Jak zawsze wystarczy czujność i mniejsze zaufanie do super ofert. Uważajcie w co klikacie.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
60%
3 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
40%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top