Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Słona cena jubileuszowego iPhone’a: wysokie koszty rewolucji

Apple ma co świętować: zapotrzebowanie na Apple Watche przekracza możliwości produkcyjne, sprzedaż iPhone’ów rośnie. Fani marki oczekują już na premierę kolejnego modelu smartfona Apple, którego wygląd i wyposażenie ma być rewolucją w stosunku do poprzednich modeli. Znacznie większą niż przekroczenie granicy 4 cali przekątnej ekranu.

Jeśli wierzyć plotkom, jubileuszowa edycja iPhone’a może nazywać się „iPhone X”, ostatecznie nowy iPhone pojawi się na rynku w 10. rocznicę wprowadzenia pierwszego modelu. Wyposażenie nowego iPhone’a również podlega dużym zmianom: po raz pierwszy możemy mieć do czynienia z ekranem OLED (zamiast dotychczas stosowanego IPS), a standardowa edycja telefonu Apple’a może być pozbawiona ramek. Całą przestrzeń przedniego panelu wypełni ponad 5-calowy wyświetlacz, w który wkomponowane zostaną: przednia kamera, głośnik oraz czytnik linii papilarnych. Wielkość ekranu na razie nie jest precyzyjnie ustalona: plotki wskazują na przekątną od 4,7 do 5,5 cala, przewinął się wśród nich także wariant 5,8-calowy.

Jeszcze więcej zmian

Wodoodporność i szklane panele to kolejne elementy wymieniane w kontekście plotek o nowym iPhone. Być może Apple powróci do koncepcji smartfona, którego przedni i tylny panel są wykonane w całości ze szkła, natomiast ramka otaczająca urządzenie ma być stalowa. Poważne modyfikacje wyglądu i wyposażenia będą też mogły odbić się na cenie iPhone X. Jeśli dać wiarę plotkom, przekroczy ona 1000 dolarów, czyli na polskim rynku, po opodatkowaniu, urządzenie może kosztować w granicach 4500-5000 zł.

Apple prawdopodobnie wciąż będzie montować w iPhone’ach podwójną, główną kamerę. Nawet jeśli jej wbudowanie w telefon podnosi koszty produkcji, to posiadacze telefonów amerykańskiej firmy zdążyli już polubić podwójny aparat.

Kolejne plotki o nowym iPhone 8/X ilustrujemy porcją koncepcyjnych zdjęć.

iphone-8-1

Źródło: Fast company, Mashable

 

Back to top button