Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Smart View – współpraca smartfona z telewizorem

Chcesz korzystać z możliwości Smart TV i sterować telewizorem za pomocą smartfona? Z pomocą przychodzi aplikacja Smart View zapewniająca szybki dostęp do funkcji oferowanych przez Samsung 55″ Premium UHD 4K Smart TV MU8002.

Wspomnianą aplikację można pobrać ze sklepu Samsung Galaxy AppsGoogle Play oraz AppStore. Działa ona na każdym smartfonie z systemem Android 4.1 lub wyższym oraz iOS 7.0 lub wyższym. Sterowanie Smart TV nie musi się jednak ograniczać tylko do telefonu. Producent przewidział możliwość korzystania z niej również na komputerze z systemem Windows 7 lub nowszym.

Po pobraniu aplikacji wystarczy połączyć urządzenie z tą samą siecią Wi-fi do której podłączony jest telewizor. Następnie należy wybrać nazwę telewizora z listy i po chwili możemy cieszyć się bogactwem funkcji Smart View.

Zalety Smart View

  • Wygodny i przejrzysty interfejs
  • Duży wybór aplikacji
  • Szybki dostęp do zainstalowanych na telewizorze aplikacji
  • Odtwarzanie filmów i muzyki ze smartfona za pomocą telewizora
  • Łatwa obsługa popularnych serwisów internetowych jak Youtube, Google i Facebook
  • Tworzenie pokazów zdjęć ze smartfona na telewizorze
  • Korzystanie ze smartfona jak z pilota

Funkcja pilota do telewizora

W Smart View znajdziemy też wbudowany pilot, dzięki któremu w prosty sposób możemy korzystać z bogactw oferowanych przez Smart TV. Pilot ten występuje w dwóch wariantach – ze strzałkami lub z touchpadem ułatwiającym nawigowanie po stronach internetowych. Dostępna jest również wysuwana klawiatura numeryczna. Obsługa pilota jest bardzo prosta i intuicyjna, a całość przypomina wyglądem kontrolery znane ze starszych modeli telewizorów.

Udostępnianie ekranu

Podobnie jak w innych urządzeniach tego typu istnieje możliwość wyświetlania ekranu smartfona na telewizorze oraz telewizora na smartfonie. Dzięki temu możemy kontynuować oglądanie ulubionych filmów na telefonie będąc w innym pomieszczeniu. W drugą stronę – Smart View oferuje tryb udostępniania zawartości (np. zdjęcia czy filmy z wakacji) na dużym ekranie. Jednocześnie cały czas mamy możliwość sterowania wyświetlaniem na telewizorze za pomocą smartfona. Umożliwia to ochronę naszych danych przed wzrokiem innych osób – w każdej chwili możemy przerwać odtwarzanie.

Source: Samsung
Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close