Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Smartfony Lumia ze wsparciem dla gestów

Aplikacja Gestures w wersji beta jest już dostępna do pobrania dla posiadaczy smartfonów Lumia, oferując kilka ciekawych funkcji związanych z obsługą urządzenia za pomocą prostych gestów.

Microsoft od jakiegoś czasu opracowuje szereg nowych rozwiązań dla Windows Phone związanych z interakcją ze smartfonami bez dotykania ich wyświetlacza. Kilka z nich, związanych z funkcją „3D Touch” miało się pojawić wraz z drugą aktualizacją systemu WP 8.1, ale gigant z Redmond najwyraźniej doszedł do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie udostępnienie obsługi gestów w postaci osobnej aplikacji.

Gestures pozwala kontrolować smartfona na różne sposoby. Po zainstalowaniu programu użytkownik będzie mógł odbierać połączenia przykładając telefon do ucha, a także ściszyć mikrofon podczas rozmowy, kładąc smartfona na płaskiej powierzchni ekranem do dołu. Gdy ktoś zadzwoni, w prosty i intuicyjny sposób można wyłączyć dźwięk połączenia, również odwracając urządzenie ekranem do dołu. Każdy z gestów można włączyć lub wyłączyć w opcjach. Microsoft zaznacza jednak, że w przypadku Lumii 630/635 oraz Lumii 530 niektóre z nich mają ograniczone działanie.

Aplikację dostępna jest pod tym adresem. Należy jednak mieć na uwadze, że jest ona w wersji testowej, zatem może w jakiś sposób wpłynąć na stabilność pracy systemu i zużycie baterii smartfona. Prawdopodobnie z czasem baza gestów aplikacji zostanie rozszerzona i zaoferuje więcej możliwości.

 

Źródło: The Verge

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close