TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

SMS-y wciąż popularne. Facebook Messenger dominuje wśród komunikatorów mobilnych

SMS-y wciąż popularne. Facebook Messenger dominuje wśród komunikatorów mobilnych

SMS-y niezmiennie pozostają wiodącą formą komunikacji, a ich zalety cenią zarówno posiadacze zwykłych telefonów, jak również współczesnych smartfonów. Wyjątek stanowią użytkownicy iPhone’ów, którzy preferują nabierające popularność komunikatory mobilne.

Z przeprowadzonego przez platformę SerwerSMS.pl badania „Komunikacja SMS w Polsce” wynika, że posiadacze smartfonów bardziej doceniają to, co mają do zaoferowania SMS-y niż użytkownicy zwykłych telefonów komórkowych, którzy nie mieli do tej pory doświadczenia w korzystaniu z mobilnych komunikatorów. Dla 46% osób korzystających ze smartfonów szybkość dostarczania powiadomień SMS jest ich najważniejszą zaletą. Na drugim miejscu znalazła się prostota użytkowania, która została pozytywnie oceniona przez ponad jedną trzecią badanych. Co ciekawe, tylko 25% użytkowników smartfonów wymieniło wspomniane aspekty jako plusy komunikatorów mobilnych. news-serwer_sms-badanie-2 SMS-y wciąż popularne. Facebook Messenger dominuje wśród komunikatorów mobilnych Chociaż z komunikatorów mobilnych korzysta prawie trzy czwarte posiadaczy smartfonów, w ogólnym rozrachunku SMS-y nadal pozostają główną formą komunikacji. Inaczej statystyka ta przedstawia się w odniesieniu do użytkowników iPhone’ów – 60% z nich częściej wysyła wiadomości tekstowe z komunikatorów niż z wiadomości SMS. Trzeba jednak pamiętać, że najpopularniejszą platformą mobilna w Polsce jest Android, a w czołówce pozostaje również Windows Phone. W przypadku tych systemów zdecydowana większość osób wybiera SMS-y jako główne narzędzie komunikacji – stawia na nie odpowiednio 62% (Android) i ponad trzy czwarte użytkowników (WP). news-serwer_sms-badanie-2 SMS-y wciąż popularne. Facebook Messenger dominuje wśród komunikatorów mobilnych Najczęściej wykorzystywanym komunikatorem mobilnym jest natomiast Facebook Messenger, z którego korzysta 84% posiadaczy smartfonów. Na drugim miejscu znalazł się Skype (36%), a na kolejnych WhatsApp i Viber, które swoją popularność zawdzięczają m.in. prostocie użytkowania i dostosowaniu do wielu platform. W zestawieniu nie zabrakło też niezmiennie cieszącego się zainteresowaniem Gadu Gadu, do korzystania z którego przyznało się 16.3% ankietowanych.

Źródło: SerwerSMS

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
2 głosy
12.5%
1 głosy
25%
2 głosy
37.5%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top