Sonim XP7 Extreme – niezniszczalny smartfon dla najbardziej aktywnych osób

news-sonim-xp7-2

Sonim przygotował najbardziej wytrzymały, niemal niezniszczalny smartfon przeznaczony dla fanów sportów ekstremalnych. Urządzenie zapowiada się na prawdziwego, niezłomnego towarzysza przygód.

Sonim XP7 Extreme cechuje się czytelnym (nawet w bardzo słoneczny dzień) wyświetlaczem, baterią, która wytrzyma do tysiąca godzin czuwania lub 40 godzin rozmów oraz potężnym głośnikiem (103 dB). Ponadto smartfon umożliwia zanurzenie w wodzie do głębokości dwóch metrów przez 30 minut. Jest również odporny na działanie piasku, błota, różnego rodzaju chemikaliów, pyłów. Niestraszny jest mu upadek z wysokości dwóch metrów, a także skrajne temperatury – umożliwia pracę w temperaturach od -20 do 55 stopni Celsjusza.

news-sonimxp7-smartfon Sonim XP7 Extreme - niezniszczalny smartfon dla najbardziej aktywnych osóbSmartfon może się pochwalić czterocalowym wyświetlaczem o rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), a także czterordzeniowym układem Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1.2 GHz, wspartym przez 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie wyposażono w tylny i przedni aparat z matrycą o rozdzielczości odpowiednio 8 mpix i 1 mpix. Na pokładzie smartona można również znaleźć moduł Wi-Fi a/b/g/n/r, Bluetooth 4.0 oraz wsparcie dla technologii 4G LTE. Całość oparto na systemie Android w wersji 4.4 KitKat, a zastosowana w Sonim XP7 Extreme bateria ma pojemność 4800 mAh.

O przyszłości Sonim XP7 Extreme zadecydowali internaci, którzy wsparli kampanie na platformie IndieGoGo, pomagając twórcom w sfinansowaniu tego projektu (150 tysięcy dolarów). Nadal można jednak dorzucić swoją cegiełkę i wpłacić dowolną kwotę (minimum jeden dolar) na rzecz powstania smartfona. Zbiórka trwa jeszcze przez 24 dni, do 7 stycznia. Urządzenie trafi na rynek w marcu 2015 roku w cenie 579 dolarów (dotyczy osób wspierających kampanie). Drogo…nawet bardzo.

Źródło: IndieGoGo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
18.96%
109 głosy
25.57%
147 głosy
29.04%
167 głosy
26.43%
152 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top