Sonim XP7 Extreme – niezniszczalny smartfon dla najbardziej aktywnych osób

Sonim przygotował najbardziej wytrzymały, niemal niezniszczalny smartfon przeznaczony dla fanów sportów ekstremalnych. Urządzenie zapowiada się na prawdziwego, niezłomnego towarzysza przygód.

Sonim XP7 Extreme cechuje się czytelnym (nawet w bardzo słoneczny dzień) wyświetlaczem, baterią, która wytrzyma do tysiąca godzin czuwania lub 40 godzin rozmów oraz potężnym głośnikiem (103 dB). Ponadto smartfon umożliwia zanurzenie w wodzie do głębokości dwóch metrów przez 30 minut. Jest również odporny na działanie piasku, błota, różnego rodzaju chemikaliów, pyłów. Niestraszny jest mu upadek z wysokości dwóch metrów, a także skrajne temperatury – umożliwia pracę w temperaturach od -20 do 55 stopni Celsjusza.

news-sonimxp7-smartfon Sonim XP7 Extreme - niezniszczalny smartfon dla najbardziej aktywnych osóbSmartfon może się pochwalić czterocalowym wyświetlaczem o rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), a także czterordzeniowym układem Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1.2 GHz, wspartym przez 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie wyposażono w tylny i przedni aparat z matrycą o rozdzielczości odpowiednio 8 mpix i 1 mpix. Na pokładzie smartona można również znaleźć moduł Wi-Fi a/b/g/n/r, Bluetooth 4.0 oraz wsparcie dla technologii 4G LTE. Całość oparto na systemie Android w wersji 4.4 KitKat, a zastosowana w Sonim XP7 Extreme bateria ma pojemność 4800 mAh.

O przyszłości Sonim XP7 Extreme zadecydowali internaci, którzy wsparli kampanie na platformie IndieGoGo, pomagając twórcom w sfinansowaniu tego projektu (150 tysięcy dolarów). Nadal można jednak dorzucić swoją cegiełkę i wpłacić dowolną kwotę (minimum jeden dolar) na rzecz powstania smartfona. Zbiórka trwa jeszcze przez 24 dni, do 7 stycznia. Urządzenie trafi na rynek w marcu 2015 roku w cenie 579 dolarów (dotyczy osób wspierających kampanie). Drogo…nawet bardzo.

Źródło: IndieGoGo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
18.99%
109 głosy
25.61%
147 głosy
29.09%
167 głosy
26.31%
151 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze