Wiadomości

Sony przedstawia nową Xperię XZ2 Premium

Zaledwie dwa miesiące po premierze Sony Xperii XZ2 do oferty japońskiej firmy trafił nowy flagowiec. Mowa o modelu XZ2 Premium, będącym ulepszoną wersją wspomnianego smartfona, który dzisiaj pojawił się na stronie Sony. „Pojawił się” to dobre określenie w kwestii XZ2 Premium – zrezygnowano z jakiegokolwiek eventu prasowego czy hucznej premiery, zamiast tego Sony zwyczajnie dodało sprzęt na swoją stronę internetową.

Choć design urządzenia nie różni się znacząco od XZ2, warto zwrócić uwagę na kilka nowych elementów, takich jak np. ekran 4K i podwójny aparat.

Xperia XZ2 Premium, Xperia XZ2 – różnice i podobieństwa

Nowy flagowiec Sony będzie korzystać z takiego samego procesora jak swój poprzednik – w obydwóch przypadkach jest to 8-rdzeniowy Snapdragon 845 od Qualcomma, czyli jeden z najmocniejszych obecnie dostępnych na rynku układów. Wersja Premium może za to pochwalić się większą ilością RAM-u, która wyniesie teraz 6 GB (4 GB w XZ2). Nieco urosła także przekątna ekranu, z 5,7 cala do 5,8 cala. Bardziej interesującym parametrem jest jednak jego rozdzielczość, która wynosi teraz aż 3 840 na 2 160 pikseli (tzw. 4K). Do głównego aparatu o rozdzielczości 19 MP dołączyła pomocnicza matryca monochromatyczna 12 MP, która posłuży głównie do uzyskania ładniejszych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Rozdzielczość przedniego aparatu wzrosła z 5 do 13 megapikseli. Kolejnym ulepszeniem jest bateria – jej pojemność wynosi teraz 3 450 mAh (3 180 mAh w XZ2), jednak ciężko powiedzieć, na ile przełoży się to na dłuższą żywotność smartfona przy takim ekranie.

Więcej o aparatach

xperia-xz2-premium-aparat

W przeciwieństwie do Apple’a i Samsunga, wykorzystujących pomocniczą matrycę wąskokątną w swoich smartfonach z dwoma aparatami, Sony zdecydowało się na drugi aparat przechwytujący obraz w czerni i bieli. Takie rozwiązanie pozwala na zebranie większej ilości światła, która następnie łączona jest z głównym zdjęciem, uwydatniając szczegóły na zdjęciu. W przetwarzaniu obrazu pomoże dedykowany procesor nazwany Aube. Zastosowany w Xperii XZ2 Premium aparat pozwala na przechwytywanie zdjęć z czułością aż do 51 200 ISO. Oczywiście dostępne są także wprowadzone w XZ2 opcje nagrywania wideo 4K z HDR oraz tryb „super slow motion” o klatkowaniu 960 fps.

Dostępność

Na razie nie jest znana oficjalna cena Xperii XZ2 Premium ani także moment dostępności w sprzedaży. Sony poinformowało tylko, że smartfon będzie możliwy do kupienia latem tego roku. Nie wątpimy, że pojawi się również w Polsce, podobnie jak inne flagowce japońskiej firmy. Xperia XZ2 Premium będzie dostępna w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym.

Source: Sony
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close