Sony przedstawia ogromny tablet z e-papierowym ekranem

Sony przedstawia ogromny tablet z e-papierowym ekranem

W 2014 roku Sony wyprodukowało innowacyjny tablet z możliwością notowania za pomocą rysika. Sprzęt okazałby się sukcesem gdyby nie jego cena – 1100 $. Kilka dni temu firma zaprezentowała jego następcę o nazwie DPT-RP1 i cenie 400$ niższej. Nadal jest dość drogie urządzenie, ale czy jego funkcjonalność będzie warta tej ceny? Przekonamy się już w lipcu.

Zaprezentowany tablet może służyć jako notes lub czytnik PDF. Prawdopodobnie będzie to jedyny obsługiwany format, dlatego Kindle Amazona nie powinien czuć się zagrożony. DPT-RP1 będzie wyposażony w 13,3-calowy ekran o rozdzielczości 1650 x 2200. Sony zastosuje innowacyjny wyświetlacz, dzięki któremu użytkownik będzie miał wrażenie, że pisze długopisem po prawdziwej kartce. Całość będzie mniejsza i lżejsza, a grubością dorówna 30 kartkom papieru.

Jednocześnie powstaje aplikacja, dzięki której w prosty i szybki sposób przerzucimy dokumenty PDF na tablet. Urządzenie ma być też wyposażone w chip NFC dla łatwego odblokowania ekranu na przykład za pomocą kart pracowniczych. Wydaje się, że Sony nastawia się raczej na firmy niż na indywidualnych klientów. Wskazuje na to chociażby cena 80 tysięcy japońskich jenów, czyli około 719 dolarów. Niestety na tą chwile jest mowa o sprzedaży jedynie w Japonii, co znacznie ogranicza dostępność produktu.

Źródło: The verge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
3 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top